Bizimle İletişime Geçin

Destekler

11 Çiftçiye Kura İle Koyun Verildi

Çorum’da ‘Genç Çiftçi’ projesi kapsamında 11 çiftçiye kura ile 34 koyun dağıtıldı. Merkez Çorum dışında ilçelerde de dahil olmak üzere ise 62 çiftçiye 2108 küçükbaş hayvan dağıtımı yapıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanan proje kapsamında Hayvan Pazarı’nda kura ile 11 çiftçiye 34’er Akkaraman ırkı koyun verildi. Hayvan dağıtım töreninde konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Sarı; “Genç çiftçi projesi ile tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amaçlanmaktadır.” dedi

Genç Çiftçi projesinin 3 yıldır devam ettiğini ve çiftçilere yönelik desteklerin devam ettiğini aktaran Sarı; “İlimiz genelinde hibe almaya hak kazanan 103 üreticiye 515 büyükbaş hayvan, 62 kişiye 2108 küçükbaş, 30 kişiye 150 adet manda üreticilerine teslim edilmeye başlandı. Hayvancılık desteklemelerinin yanı sıra bitkisel üretim alanında da hibe hak kazanan 39 çiftçilerimize de kişi başı 30 bin TL, toplam 1 milyon 170 bin TL hibe ödemesi hesaplarına aktarıldı. Bu proje için ilimize tahsis edilen genel proje bütçesi 7 milyon 80 bin TL’dir.” diye konuştu

Törene katılan Vali Yardımcısı Recep Yüksel ise Tarım ve Orman Bakanlığı’nın hibe desteklerinin 2019 yılında da devam edeceğini belirterek, genç çiftçilerin bu tür projelere ilgilenmesi gerektiğini söyledi.

Konuşmaların ardından 11 çiftçiye kura ile koyunları verildi. Hayvan Pazarı’nda düzenlenen törene Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Sarı, Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ÇESOB) Başkanı Recep Gür, Çorum Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya Çorum Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Şevket Avcı, genç çiftçiler ve aileleri katıldı.

 

 

Kaynak: Çorum Hakimiyet Gazetesi

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Destekler

Koyunları ölen yetiştiriciye destek gecikmedi

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Destekler

İzmir’in umut sürüsü gün geçtikçe çoğalıyor…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Destekler

‘Yapamazsın’ diyenlere inat çiftlik kurdu

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar