Bizimle İletişime Geçin

Güncel

2019 Kurban Bayramı Küçükbaş ve Büyükbaş Kurbanlık Kilo Fiyatları Belli Oldu

2019 senesinde 11 Ağustos tarihinde idrak edilecek olan Kurban Bayramı için hazırlıklar şimdiden başladı. Vatandaşlar büyükbaş ve küçükbaş hayvanların kilo fiyatlarını araştırmaya başladı. Son olarak ise 2019 Senesi Kurbanlık Büyükbaş ve Küçükbaş Kilogram Fiyatları Belli Oldu! İşte kurbanlık fiyatları ile ilgili detaylar…

2019 senesinde 11 Ağustos tarihinde başlayacak olan Kurban Bayramı’nın hazırlıkları şimdiden yapılmaya başlandı. Vatandaşlar kurbanlık fiyatları hakkında fikir sahibi olmak ve kesesini de ona göre düzenlemek istiyor. Büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık hayvanların kilogram üzerinden fiyatları şu an için kesin olarak bilinememektedir. Fakat bu seneki ekonomi ve hayvan piyasası göz önünde bulundurulduğunda gerçeğine yakın tahminler yapılabilmektedir.

Bilindiği gibi ekonomik durumdan ötürü piyasa üzerindeki birçok bölümde zam uygulaması yapılıyor. Bu durum hayvan piyasasını da etkilemiş durumda. Döviz kurlarındaki değişim de böyle bir durumun ortaya çıkmasında etkili rol oynamaktadır. Yapılan tahminlere göre bu sene Kurban Bayramı için alınacak olan kurbanlıkların büyükbaş olanlarında kilogram fiyatın 26-27 TL seviyelerinde olacağı görülmektedir. Bu rakam geçtiğimiz sene 22-23 TL seviyesindeydi… Küçükbaş hayvanların arasında en düşük ücrete sahip olan cins Koç ve kısır koyun olarak karşımıza çıkıyor. Bu cinslerin fiyatları 800 TL dolaylarında seyrediyor. Diğer yandan en düşük büyükbaş hayvanın toplam fiyatının 7.000 TL dolaylarında olacağı öngörülmekte.

 

 

Kaynak: Haber Port

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

İvrindi yetiştiricisine damızlık desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Şanssız çoban, ayı saldırısına uğradı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

“Dışarıdan çoban getirdin” kavgası!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.