Bizimle İletişime Geçin

Güncel

300 koyunla dağda mahsur kaldı

Kars’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle yolunu kaybeden çoban ve 300 koyununu ekipler 2 bin 254 rakımlı Yahni Dağı’nda kurtardı.

Merkeze bağlı Hamzagerek köyünden hayvanlarını otlatmak için meraya çıkan Volkan Koçbay, aniden etkili olan kar yağışı sonrası köye geri dönmek istedi.

Kar ve sis nedeniyle yolunu kaybeden Koçbay, durumu ailesine bildirdi. Koçbay’ın ailesi durumu jandarma, Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ve Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerine söyledi.

Çoban ve sürüsünün son olarak Bulanık köyü yakınlarında görüldüğü bilgisi üzerine ekipler çalışmasını bu bölgede yoğunlaştırdı. Güvenlik korucuları ve köylülerin de traktörleriyle katıldığı arama çalışmasında Koçbay, 2 bin 254 rakımlı Yahni Dağı’nın yüksek kesimlerinde bulundu.

Bulanık köyü muhtarı Engin Kumaş, Koçbay’a eşlik ederek koyun sürüsünü güvenli bölgeye indirdi. Koçbay, jandarma ekiplerince Yahni Dağı eteklerinde ailesine teslim edildi.
Çoban Koçbay, gazetecilere, kötü bir gün geçirdiklerini ifade ederek, “Aniden kar yağdı, sonra sis bastı. Ben de yolumu kaybettim. Daha sonra yardım istedim, gelip beni kurtardılar, teşekkür ederim.” dedi. (TRTHaber)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Küçükbaş kurbanlıkların bulunduğu kamyonet devrildi

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Afgan çobanı öldürlere ağırlaştırılmış müebbet

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Kahreden traktör kazası!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar