Bizimle İletişime Geçin

Güncel

40’a yakın hayvan selde telef oldu

Burdur’un Gölhisar ilçesi, Yeşildere Köyü’nde meydana gelen yarım saatlik kuvvetli sağanak sele yol açtı. Köyün yüksek kesimlerinden gelen su köy merkezinden aşağı doğru giderken araçlara ve bazı evlere zarar verdi, hayvanların telef olmasına sebep oldu.

İlk belirlemelere göre can kaybının olmadığı köyde, itfaiye ekiplerince ve köylü vatandaşlar el birliğiyle selde kurtarabildiklerini aldılar. Diğer taraftan Yeşildere Köyü’nde yaşayan ve olaya tanık olan Nazmi Uzun(50) selden sonra köydeki durumu anlatırken, köyün Gıgılı ve Çam Deresi mevkilerinden gelen selin maddi hasara yol açtığını aktardı. Kuvvetli yağmur ve doludan köyde yaklaşık 40 hayvanın telef olduğunu anlatan Uzun, köydeki ahırlarda da yıkılmaların olduğunu söyledi.

Köydeki birçok evde ve bahçelerinde büyük maddi hasarın olduğu gözlemlenirken, köy kahvehanesine de gelen selin kahvehane içinden akıp gittiği anlar cep telefonuyla kaydedildi. Sel nedeniyle köyün bazı yolları da yerinden söküldüğü gözlenirken cep telefonu kameralarıyla olay anını çeken vatandaşların paylaşımları da meydana gelen selin kuvvetini gözler önüne seriyor.

Nevşehir’i de sel vurdu: 2 koyun telef oldu
Nevşehir’in Gülşehir ilçesine bağlı Yeşilyurt, Yeşilli ve Gümüşkent köylerini sel vurdu. Gümüşkent köyünde adeta gök delindi. Gümüşkent köyünde etkili olan sağanak nedeniyle oluşan selde, bir evle, bir mandırayı sel suları bastı ve 2 küçükbaş hayvan telef oldu, digerleri kurtarıldı. (fibhaber/sabah)

Güncel

O mahallelerde hayvan beslemek yasaklandı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

13 yaşındaki kız çocuğu hayatını hayvanlara adadı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(01 Aralık 2022)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar