Bizimle İletişime Geçin

Güncel

50 koyunu araca yükleyip çaldılar

Sinop’un Erfelek ilçesinde hırsızlar, bir gecede bekçi köpekleri iğneyle uyutarak besici Yücel Öztürk’ün 50 koyununu kamyonete yükleyip çaldı. 200 bin liralık zarara uğradığını söyleyen Öztürk, bir an önce sonuç alınmasını istiyor.

Olay, 28 Kasım gecesi Sinop’un Erfelek ilçesi Hürremşah köyünde yaşandı. 32 yıldır İstanbul’da yaşayan Yücel Öztürk, köyüne dönerek küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapmaya başladı. İddiaya göre hırsızlar, Öztürk’ün ahırında gözü gibi baktığı 400 koyundan 50’sini gece saatlerinde bir kamyonete yükleyerek kayıplara karıştı.

Yaklaşık 1 milyon TL’lik yatırım yaptığını vurgulayan Öztürk, gece saatlerinde hırsızların bekçi köpekleri uyutarak ahırına girdiklerini söyledi. Öztürk, “28 Kasım’ı 29’una bağlayan gece kapalı sistem ahır ve ağılda yaklaşık 50 civarında hayvanım çalınmış. Köydeki edindiğim bilgiye göre saat 04.00 civarında bir hayvan taşıma aracının köyden geçtiği belirlendi ama bununla ilgili herhangi bir kayıt elde edemedik. Bununla ilgili mağduriyetimi bildirdim ama herhangi bir cevap alamadım. Bugün 7. gün ama herhangi bir bilgi yok” diye konuştu.

“Memleketimizi örnek gösterirdik”

Güvenlik kamerası taktırmadığını belirten Öztürk, “Biz bu memlekette böyle bir olay duyulduğunu görmedik, ihtimal bile vermedik. Hatta biz İstanbul’da hep memleketimizi bu konuda örnek gösterirdik, kapılar kilitli değildir, camlarda demir korkuluk yoktur diye söylerdik. Ama bu mağduriyetten sonra nasıl bir örnek göstereceğim bilemiyorum” şeklinde konuştu.

Güncel

“Et ve yem fiyat artışları eyvah dedirtiyor!”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Depremzedelere küçükbaş hayvan desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(23 Şubat 2023)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar