Bizimle İletişime Geçin

Güncel

600 keçi ormanın içinde susuz kaldı

İzmir’in Menderes ilçesinde Mürsel Sevin ve oğlu Fatih Sevin, bir buçuk sene önce Orman İşletme Müdürlüğü’nden alan kiralayarak küçükbaş hayvancılık yapmaya başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Hafriyat Toprağı Sahası yetkilileri hayvanların bakıldığı alana giden yolu dikenli tellerle çevirerek, baba ve oğulun yem ve su götürmesine izin vermedi.

İKİ OĞLAK ÖLDÜ

SUSUZ kalan keçi ve oğlakların susuzluğa bağlı akciğer rahatsızlığından kaynaklı ağızlarında yaralar çıkmaya başlarken, iki oğlak aynı rahatsızlık nedeniyle öldü. Tesisin yetkilileri tarafından, “kamu malına zarar” suçlamasıyla şikayet edildiklerini öğrenen baba ve oğul, verdikleri ifadenin ardından, ağıla gitti. Orman Müdürlüğü’nden dilekçe almasına rağmen hayvanlarına su ve yem götürmesine izin verilmediğini iddia eden baba ve oğul, susuz kalan hayvanların bir kısmının da su bulmak için ormanda kaybolduğunu söyledi. ÇAĞRILAN veteriner hekim de raporunda, “Muayenede keçilerde susuzluk ve buna bağlı dehidrasyon tespit edilmiştir. Ağızlarında yara şekillendiği ve akciğer pneumonia tespit edildi” ifadelerine yer verdi.

MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

FATİH Sevin, “Toprak döküm sahası oluşturulmadan önce de burada yol vardı. Ben zaten burada yolun var olduğu için hayvancılık yapabiliyorum çünkü yol ve su bizim için her şey demek. Resmi prosedüre uygun olarak hayvancılık yapmasak burada barınamayız” dedi ve ekledi: “Yılmadan mücadelemize devam edeceğiz.”

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Mavi dil alarmı! Köy koruma bölgesi ilan edildi…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Kurtlar sürüye saldırdı: 50 koyun telef oldu!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

1’i hamile 35 keçi son anda yanmaktan kurtarıldı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar