Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Ağıla giren sokak köpekleri dehşet saçtı!

Muğla’da ağıla giren sokak köpeğinin saldırısı sonucu 38 küçükbaş hayvan telef oldu. Muğla Valiliği, hayvanları telef olan Suat Esen’e 40 koyun verileceğini açıkladı.

Menteşe ilçesi Muslihittin Mahallesi Karaçayır mevkisinde Suat Esen’e ait ağıldaki küçükbaş hayvanlara sokak köpekleri saldırdı. Hayvanlardan 38’i telef oldu.

Olayın üzüntüsünü yaşayan Suat Esen, 60 yıldır hayvancılıkla uğraştığını, ilk defa böyle bir şeyin başına geldiğini söyledi.

Hayvanlarının 15 günde üçüncü kez sokağa bırakılan başıboş köpeklerin saldırısına uğradığını anlatan Esen, “İlk saldırıda 3 gebe hayvanım, ikincisinde 8’i şimdi de 38 hayvanım telef oldu. 15 hayvanım da yaralı” dedi. Telef olan hayvanları belediye ekiplerinin çukara gömdüğünü aktaran Esen, köpekleri yakalamak için bu gece nöbet tutacağını söyledi.

Olay yerinde inceleme yapan Muğla Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak ise üreticinin yanında olduklarını ifade etti. Öte yandan, Muğla Valisi Orhan Tavlı üreticiye 40 koyun verileceğini söyledi. (TRTHaber)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Eşekten düşen çoban hastaneye kaldırıldı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Çobanlardan ikinci buluşma!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Bursa modern hayvan pazarında sona gelindi

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar