Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Ağılda çıkan yangında sabotaj iddiası

Antalya Manavgat Salkımevler Mahallesinde 15 koyun ve kışlık yemlerinin bulunduğu koyun ağılında çıkan yangında koyunların tamamı yanarak telef oldu. Koyunları yanan Mehmet Çetin, ağılının daha önce 1 kez yakıldığını, 2 kez de yakılmaya çalışıldığını belirterek “yakanların yakalanıp cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

Salkımevler Mahallesi Kütüklü Kümeevleri mevkii no: 29 adresinde bulunan Mehmet Çetin’e ait içerisinde koyun ve kışlık yemlerinin bulunduğu koyun ağılında çıkan yangında 15 koyun yanarak telef oldu. Ağılın ahşap olması nedeniyle yangın bir anda büyürken, Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat İtfaiye Birimine bağlı ekipler yangına kısa sürede müdahalede bulunmasına rağmen ağıl tamamen yanarak kül oldu.

Ağılın içerisinde bulunan 15 koyun ve koyunların kış aylarında yiyeceklerinin tamamen yanarak telef olduğu belirlendi. Ahşap çatı ve samanların üzerlerine yıkılması nedeniyle koyunlar ağıldan dışarı çıkamazken, yangının aniden büyümesi nedeniyle de çevredeki vatandaşların koyunları çıkarmak için ağıla yaklaşamadıkları bildirildi.

Ağılını yakanların daha önce de aynı şeyi denediğini belirten Mehmet Çetin “Mart ayında yine ağılımı tamamen yaktılar. Allah’tan sadece yemler ve ağıl yanmıştı. Şikayetçi oldum ama bir şey çıkmadı. 2 kez ateş attılar komşular sayesinde söndürdük. Önceki gece evime girildi, evim basıldı. Bugün işe gitmeye hazırlandığım sırada komşularımın bağırışıyla geldim ve ağılımın yandığını gördüm. Bunu yapanlar belli. Haklarında şikayette bulunacağım. Daha önce de yakanlar aynı kişiler, çaresizim” dedi.
Mehmet Çetin’in komşuları da ağılın yakıldığını, daha önce de 2-3 kez yakılmak istendiğini kendilerinin söndürdüklerini dile getirdiler. (Haberci07)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Koyun otlatırken uçuruma düştü!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaklaşık 200 metrelik uçuruma düşen çoban, ekiplerin büyük çabaları sonucu 4 saatte kurtarıldı. Ekipler yaralıyı metrelerce sedyede taşıyarak hastaneye ulaştırılmasını sağladı.

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesi’nde saat 13.30 sıralarında koyunlarını otlatan M.A. isimli çoban bir anlık dikkatsizlik sonucu yaklaşık 200 metrelik uçuruma düştü. Osmanlı Deresi’ne doğru düşen çobanı gören vatandaşlar durumu ekiplere haber verdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye, AFAD, Jandarma, Alaşehir Belediyesi Zabıtası ve 112 ekibi gelirken, bölgenin çok dik ve sarp olması aynı zamanda da sağanak yağış nedeniyle zor anlar yaşadı.

Yaralıya ulaşmak için birçok yol deneyen ekipler iş makinesi ile dere yatağından açılan yol sayesinde yaklaşık 4 saat sonra yaralı çobana ulaştı. Bacaklarında kırıklar olan çoban sedyeyle metrelerce taşınarak ambulansa ulaştırıldı. Çevredeki vatandaşların da kurtarmak için adeta seferber olduğu M.A.’nın bilincinin açık olduğu ve bacaklarında kırıklar olduğu tespit edildi. M.A. Salihli Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Jandarma olaylı ilgili araştırma başlattı.

Okumaya Devam Et

Güncel

Tek gözlü keçi “mucize” olarak görülüyordu…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Köpeklerin keçi avı kameralara yansıdı…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar