Bizimle İletişime Geçin

Birlikler

Ali Gürbüz Sadıkoğlu, Güven Tazeledi

Kars Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği olağan kongresi gerçekleştirildi.

Kars Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen kongrede mevcut başkan Ali Gürbüz Sadıkoğlu, yeniden seçilerek Kars Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğinin başkanı olarak güven tazeledi.

Kongrede mevcut Başkan Ali Gürbüz Sadıkoğlu ile Mehmet Yılmaz yarıştı. Yoğun katılımla gerçekleşen seçimde kullanılan 868 üyenin oyunun 567’sini Ali Sadık Gürbüzoğlu, 301’ini ise Mehmet Yılmaz aldı. Bu sonuca göre Ali Gürbüz Sadıkoğlu ikinci kez Kars Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı seçildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede, faaliyet raporu ve denetim kurulu raporu okunarak oylamaya sunuldu ve onaylandı. Daha sonra da başkan adayları Ali Gürbüz Sadıkoğlu ve Mehmet Yılmaz konuşma yaparak dilek, öneri ve eleştirilerini dile getirdi. Yoğun ilgi ve katılma devam eden kongrede oy kullanımına geçildi. Geç saatlere kadar devam oy kullanma işleminin ardından sayıma geçildi. Açılan sandıklarda 868 üyenin oyu kullandığı tespit edildi. Sayılan oyların 567’sini Ali Sadık Gürbüzoğlu, 301’ini ise Mehmet Yılmaz’ın aldığı açıklandı.

Kongre sonucunda, Ali Gürbüz Sadıkoğlu Kars Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı seçildi. Birliğin yeni yönetim kurulu ise Yılmaz Kaya, Yusuf Tikicieri, Mehmet Köksüz, Hüseyin Kurukafa, Hasan Aydın, Suat Kazak.

Yedekler: Sedat Atabey, Mehmet Bulcumlu, Doğan Aras, Şahmettin Aydın, Cevdet Güzel, Tellibey Biçer ve Alibey Keser.

Denetim Kurulu: Yener Özyakışır, Ahmet Tozam, Nimetullah Bilgi. Merkez Birliği Delegeleri: Ali Sadık Gürbüzoğu, Atif Keser, Yetkin Biçer, Casim Buğanlı, Kerem Özoğlu, Nurettin Doğan, Erdal Pakır ve Adem Bozkurt isimlerinden oluştu.

 

 

Kaynak: Gazete Kars

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Birlikler

Kütahya Birlik’ten yangın bölgesine yardım kampanyası

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Birlikler

Kurban’da vatandaş küçükbaş tercih etti

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Birlikler

Başkan Kılınç: “Kurban satışlarında artış var ama…”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar