Bizimle İletişime Geçin

Destekler

Anaç destekleme başvuruları hangi tarihte sona eriyor?

Edirne Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, 2022 yılı Anaç Koyun Keçi Destek başvurusu ile ilgili açıklama yaparak, destekleme başvurusunun 2 Aralık’ta sona ereceği belirtildi. Yetiştiricilerin desteklemeden yararlanabilmesi için bu tarihe kadar müracaat etmeleri istendi.

Edirne Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, 2022 yılı Anaç Koyun Keçi Destekleme başvuruları ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, destekleme başvurusunun 2 Aralık’ta sona ereceği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“2022 yılı Anaç Koyun Keçi Desteklemesi Başvuruları 02.12.2022 tarihinde son bulacaktır. Birlik üyesi yetiştiricilerimizin, dilekçe ile en geç 02 Aralık 2022 tarihine kadar Edirne İli Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliğine müracaat etmeleri gerekmektedir.”

2022 ANAÇ KOYUN KEÇİ DESTEĞİ NE KADAR?
Anaç Koyun/keçi desteği; anaç koyun ve anaç keçilere hayvan başı verilen destek miktarı 30 liradan 50 liraya çıkarılırken, anaç tiftik keçilerine verilen destek miktarı ise 20 lirada sabit tutularak artırılmadı. Buna göre, Damızlık koyun-keçi yetiştiriciliği yapan, birliklerine üye, hayvanları Bakanlık kayıt sistemlerine kayıtlı yetiştiricilere, anaç koyun başına 50 TL, anaç keçilerine 50 TL, anaç tiftik keçisi başına ilave 20 TL, göçer yetiştiricilerin koyun-keçilerine ilave 2 TL ödenecek. (Tarımdanhaber)

Destekler

Anaç koyun keçi desteği ile ilgili önemli duyuru!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Destekler

‘Balıkesir Kuzusu’ üretimine destek

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Destekler

Hayvancılık sektörü için yüksek ödenek

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar