Bizimle İletişime Geçin

Destekler

Anaç koyun ve keçi desteklemeleri başvurularında son günler!

2020 yılı anaç koyun ve keçi desteklemeleri almak adına yapılacak olan başvurular için yetiştiricilere tanınan süre bu cuma(4 Aralık 2020) mesai bitiminde sona eriyor…

2020 yılı anaç koyun ve keçi desteklemeleri ile ilgili söz konusu kararın, 5/11/2020 tarih ve 31295 mükerrer sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Tarımsal Desteklemelere İlişkin Karar (2020/3190)  kapsamında yapılacağı belirtildi.

Desteklemelerden faydalanacak olan yetiştiricilerin, 4 Aralık 2020 tarihine kadar; birlik üyesi yetiştiriciler üyesi olduğu il birliğine adres ve kimlik bilgilerini içeren dilekçe ile müracaat edecekleri de belirtilerek, son başvuru tarihinin unutmaması gerektiği ifade edildi.

Öte yandan bilindiği gibi, 2020 yılı anaç koyun keçi destekleme çalışmaları; 5/11/2020 tarih ve 31295 mükerrer sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Tarımsal Desteklemelere İlişkin Karar (2020/3190)  kapsamında yapılacak olup, destekleme işlemleri aşağıda belirtilen takvim doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

4 Aralık 2020 tarihine kadar; Birlik üyesi yetiştiriciler üyesi olduğu İl Birliğine adres ve kimlik bilgilerini içeren dilekçe ile müracaat edecektir.

6 Kasım 2020 tarihindeki TURKVET’den Koyun Keçi Bilgi Sistemine (KKBS) aktarılan işletme ve hayvan bilgileri baz alınarak müracaatlar değerlendirilecektir.

9 Kasım 2020 – 4 Aralık 2020 tarihleri arasında TURKVET’den Koyun Keçi Bilgi Sistemine(KKBS) 6 Kasım 2020 tarihinde aktarılan veriler doğrultusunda İl Birlik kullanıcıları başvuru dilekçelerini KKBS’ye kaydederek, başvuru Listesini oluşturacaktır.İl Damızlık Koyun Keçi Birlikleri KKBS’den aldıkları üyelerinin isim ve işletme bilgilerini içeren Başvuru Listelerini 11 Aralık 2020 tarihine kadar dilekçe ekinde İl/İlçe Müdürlüklerine iletecektir. Destekleme takviminde yapılacak müracaat, askı, itiraz ve kesin icmal işlemleri 06 Kasım 2020 tarihli yedeğe alınmış bilgi ve veriler esas alınarak yapılacaktır.

Sürü Büyütme ve Yenileme Desteği için; İl Birlikleri ve İl/İlçe Müdürlüklerince ilave bir işlem yapılmayacak olup mevzuat gereği, 2020 yılı anaç koyun keçi desteklemelerine başvuru yaparak KKBS’ye kaydedilmiş yetiştiriciler doğrudan bu desteğe de başvurmuş sayılacaktır. İl/İlçe Müdürlüklerince yapılacak yerinde tespitlerdeki işletme ve hayvan bilgilerinin KKBS’ye kaydedilmesiyle oluşturulacak anaç koyun keçi icmallerindeki bilgiler doğrultusunda ödeme işlemleri Bakanlıkça yapılacaktır. (Gazetekars)

3 Comments

3 Comments

  1. Pingback: Ne istediniz bir çoban köpeğinden?

  2. Pingback: Yetiştiricilere "Mobil Koyun Banyoluğu" ...

  3. Pingback: İngilizler, "Sivaslı Yaman"a bayıldı!

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Destekler

Manisalı üreticiye küçükbaş desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Destekler

Süt üreticilerine “tam kapanma” desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Destekler

Belediyeden çiftçilere traktör desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar