Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Antalyalı yetiştirici, her şeyini dolandırıcılara kaptırdı

Antalya’da dolandırıcılar ağına düşürdüğü 60 yaşındaki Mukadder Coşkun’un, elinden neyi varsa alıp kayıplara karıştı. Beş parasız, evsiz barksız kalan Coşkun soluğu savcılıkta aldı.

EŞİN MALLARINA EL KOYAR
Muratpaşa ilçesi Kundu bölgesinde 45 yıldır besicilik yapan Coşkun, 1 Ağustosta eşi ve oğlu ile tartışıp evi terk etmelerinden sonra hayatının zindana döndüğünü söyledi. Aksu ilçesinde kaportacı olarak tanıdığı M.T.’nin ‘Eşin sana dava açarsa bütün her şeyini elinden alır. Bence sen mallarını başkasının üzerine yap’ tavsiyesine uyan Coşkun, tüm mal varlığını kaybetti.

ÖNCE İPOTEK ETTİ
Mukadder Coşkun, M.T.’nin arkadaşı E.A. ile borç senedi yaptıklarını belirterek, “90 adet küçükbaş hayvana talip oldular. 75 bin liraya pazarlık yaptık. E.A., bana hayvanları ipotek ettirip 400 bin lira kredi çekeğini ve benim borcumu da ödeyeceğini söyledi. Onun isteği üzerine notere gittik ve E.A.’nın arkadaşı T.K., işlemleri yaptırıp dışarıda bana imzalattılar” diye konuştu. Devrin ardından E.A.’nın kendisine, ‘T.K. Gürcü biri ile evli. O kadını teyzesi var. İstanbul havalimanında seni bekleyecek. Uçak biletini aldık. Sen sabah İstanbul’a git. Seni o kadınla evlendirelim’ dediğini anlatan Mukadder Coşkun, “Ben de kabul edip gittim. Ama orada kimse yoktu. Dolandırıldığımı anladım. Ben oradayken 90 küçükbaş, 31 büyük hayvanımı alıp götürmüşler. 15 dönüm arazimi ve tüm al varlığımı elimden aldılar. M.T., ile E.B., T.K., A.K., S.K.’ya bir daha ulaşamadım. Gittiğim avukatlar zorlama olmadan imza attığım için yapılacak bir şey olmadığını söyledi. Milyonlarca malvarlığım varken bugün 1 liraya muhtacım”diye konuştu. (Sabah)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Koyun otlatırken uçuruma düştü!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaklaşık 200 metrelik uçuruma düşen çoban, ekiplerin büyük çabaları sonucu 4 saatte kurtarıldı. Ekipler yaralıyı metrelerce sedyede taşıyarak hastaneye ulaştırılmasını sağladı.

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesi’nde saat 13.30 sıralarında koyunlarını otlatan M.A. isimli çoban bir anlık dikkatsizlik sonucu yaklaşık 200 metrelik uçuruma düştü. Osmanlı Deresi’ne doğru düşen çobanı gören vatandaşlar durumu ekiplere haber verdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye, AFAD, Jandarma, Alaşehir Belediyesi Zabıtası ve 112 ekibi gelirken, bölgenin çok dik ve sarp olması aynı zamanda da sağanak yağış nedeniyle zor anlar yaşadı.

Yaralıya ulaşmak için birçok yol deneyen ekipler iş makinesi ile dere yatağından açılan yol sayesinde yaklaşık 4 saat sonra yaralı çobana ulaştı. Bacaklarında kırıklar olan çoban sedyeyle metrelerce taşınarak ambulansa ulaştırıldı. Çevredeki vatandaşların da kurtarmak için adeta seferber olduğu M.A.’nın bilincinin açık olduğu ve bacaklarında kırıklar olduğu tespit edildi. M.A. Salihli Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Jandarma olaylı ilgili araştırma başlattı.

Okumaya Devam Et

Güncel

Tek gözlü keçi “mucize” olarak görülüyordu…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Köpeklerin keçi avı kameralara yansıdı…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar