Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Antalyalı yetiştirici, her şeyini dolandırıcılara kaptırdı

Antalya’da dolandırıcılar ağına düşürdüğü 60 yaşındaki Mukadder Coşkun’un, elinden neyi varsa alıp kayıplara karıştı. Beş parasız, evsiz barksız kalan Coşkun soluğu savcılıkta aldı.

EŞİN MALLARINA EL KOYAR
Muratpaşa ilçesi Kundu bölgesinde 45 yıldır besicilik yapan Coşkun, 1 Ağustosta eşi ve oğlu ile tartışıp evi terk etmelerinden sonra hayatının zindana döndüğünü söyledi. Aksu ilçesinde kaportacı olarak tanıdığı M.T.’nin ‘Eşin sana dava açarsa bütün her şeyini elinden alır. Bence sen mallarını başkasının üzerine yap’ tavsiyesine uyan Coşkun, tüm mal varlığını kaybetti.

ÖNCE İPOTEK ETTİ
Mukadder Coşkun, M.T.’nin arkadaşı E.A. ile borç senedi yaptıklarını belirterek, “90 adet küçükbaş hayvana talip oldular. 75 bin liraya pazarlık yaptık. E.A., bana hayvanları ipotek ettirip 400 bin lira kredi çekeğini ve benim borcumu da ödeyeceğini söyledi. Onun isteği üzerine notere gittik ve E.A.’nın arkadaşı T.K., işlemleri yaptırıp dışarıda bana imzalattılar” diye konuştu. Devrin ardından E.A.’nın kendisine, ‘T.K. Gürcü biri ile evli. O kadını teyzesi var. İstanbul havalimanında seni bekleyecek. Uçak biletini aldık. Sen sabah İstanbul’a git. Seni o kadınla evlendirelim’ dediğini anlatan Mukadder Coşkun, “Ben de kabul edip gittim. Ama orada kimse yoktu. Dolandırıldığımı anladım. Ben oradayken 90 küçükbaş, 31 büyük hayvanımı alıp götürmüşler. 15 dönüm arazimi ve tüm al varlığımı elimden aldılar. M.T., ile E.B., T.K., A.K., S.K.’ya bir daha ulaşamadım. Gittiğim avukatlar zorlama olmadan imza attığım için yapılacak bir şey olmadığını söyledi. Milyonlarca malvarlığım varken bugün 1 liraya muhtacım”diye konuştu. (Sabah)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Tarım-ÜFE’nin yüzde 20.20 arttığı açıklandı…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Amcası, köpeğini tüfekle vuran çobanın isyan etti

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Sele kapılan 64 koyun telef oldu

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar