Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Ay yıldızlı sürü görenleri duygulandırdı

Küçükbaş hayvancılıkla uğraşan genç çiftçi vatan ve bayrak sevgisini koyunlarına yansıtarak sürüye kırmızı boyayla ay-yıldız çizdi.
Sinop’un Dibekli köyünde küçükbaş hayvancılıkla uğraşan genç çiftçi Şaban Çelik, vatan aşkını koyunlarına yansıttı. Çelik hiç üşenmeden hazırladığı şablon ile yaklaşık 70 koyunun üzerine tek tek kırmızı sprey boya ile ay yıldız çizdi.

“VATAN VE BAYRAK SEVGİMİ YANSITTIM”
Vatan ve hayvan sevgisine dikkat çekmek için böyle bir çalışma yaptığını söyleyen Şaban Çelik, “Babam uzun zamandır hayvancılıkla uğraşıyor, ben de okulum bittikten sonra babama yardımcı olmaya başladım. Yaklaşık 70 civarında koyunumuz var. Her gün sabahın erken saatlerinde kalkıp koyunları meraya salıyorum. İşimi severek yapıyorum. Koyunlarım bana bir terapi gibi geliyor. Havalar ısınınca koyunların yünlerini kırptım. Koyun kırpma işlemi ülkece büyük bir zorluktan geçtiğimiz 15 Temmuz hain darbe günü sene-i devriyesine denk gelmesi dolayısıyla, ben de vatan ve bayrak sevgisini de bir nebze olsun yansıtmak için hayvanlarımızın sırtlarına ay-yıldız işledim. Koyunları görenler dönüp bir daha bakıyor, vatanım ve bayrağım için canımı veririm. Allah bizi vatansız ve bayraksız bırakmasın” dedi.

“ASKERE GİTMEK İÇİN 20 KİLO VERDİ
Öte yandan köyde vatanseverliğiyle bilinen Şaban Çelik daha önceleri de fazla kiloları nedeniyle askere gidemeyeceğini öğrenince askere gidebilmek için yaklaşık 20 kilo verdiğine belirten Çelik, “Ben askere gitmek için muayeneye gittiğimde bana ‘fazla kilolarım nedeniyle askere gidemeyeceğim’ söylenmişti. O an yıkıldım ve hemen bir spor salonuna yazılarak askere gitmek için 20 kilo verdim. Ve vatani görevimi yerine getirdim. Bu süreçte bana bazı kişiler çok güldü. ‘Ne güzel askerlik yapmayacaksın işte neden uğraşıyorsun’ diyenler oldu. Ama ben yılmadan askere gitmek için gece-gündüz spor yaptım zayıfladım ve askere gittim. Her Türk genci gibi vatani görevimi yaptım. Vatanım ve bayrak sevgisi benim içimde çok farklı” diye konuştu. (Ensonhaber)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Erken başlayan kar yağışı en çok onları etkiledi

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Ağılda çıkan yangında koyun ve kuzular telef oldu

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Gece ağıla giren kurtlar 147 koyunu telef etti!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar