Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Belediye’den hayvan yetiştiricilerine yem desteği

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiricilerine yem desteği veriyor. İlk etapta 2 bin yonca balyasını yangınlarda zarar gören çiftçilere ulaştıran Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ilerleyen günlerde bin 200 yonca balyası daha dağıtacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi hem tarımsal hem de hayvansal üretime olan desteklerini artırıyor. 600 dönümlük belediye arazisinde yem bitkisinden ayçiçeğine, buğdaydan arpaya, yulaftan çavdara kadar üretim yapılıyor. Aynı zamanda yonca ve süt otu ekimi yapan üreticilerin tohum bedellerinin yüzde 50’sini Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanırken, şimdi de büyükbaş ve küçükbaş hayvan üreticilerine yem desteği verilmeye başlandı.

YANGINLARDA ZARAR GÖREN ÇİFTÇİ DESTEKLENİYOR
2019-2020 yıllarında çıkan yangınlardan zarar gören üreticileri tespit ettiklerini belirten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Yapılan tespitler sonrası, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz 2 bin yonca balyasını sahiplerine teslim etti. Yine başkanlığımıza bağlı Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezinde (BAÇEM) bin 200 yonca balyası daha üretcilere dağıtılacak” dedi. (CNNTürk)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Erken başlayan kar yağışı en çok onları etkiledi

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Ağılda çıkan yangında koyun ve kuzular telef oldu

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Gece ağıla giren kurtlar 147 koyunu telef etti!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar