Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Belediyeden hayvancılığa destek

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, ilçede 200 hayvan yetiştiricisinin toplam 22 bin küçükbaş hayvanını, ücretsiz parazit ilaçlama çalışmalarına başladıklarını açıkladı. Başkan Esen, hayvan üreticisine desteklerinin süreceğini söyledi.

Konyaaltı Belediyesi, hayvan yetiştiriciliği yapan vatandaşlara aşı hibesi ile başlayan desteğini sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde hayvan üreticilerine 2 adet parazit ilaçlama makinesi ve 50 adet de otomatik yemlik hibe eden Konyaaltı Belediyesi, şimdi de 22 bin küçükbaş hayvanın ilaçlaması için start verdi. Bu kapsamda ilk olarak Gökçam Mahallesi’nde küçükbaş hayvan üretimi yapan Mustafa Durmaz’a ait ağılda 200 hayvanın parazit ilaçlaması yapıldı.

BAŞKAN ESEN: DESTEĞİMİZ SÜRECEK
“Hayvan yetiştiriciliğinin bu kadar yoğun olduğu ilçemizde Konyaaltı Belediyesi olarak çeşitli projelerle üreticileri destekliyoruz” diye konuşan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, şöyle konuştu: “Geçtiğimiz aylarda hayvan üretimi yapan yurttaşlarımızı ziyaret ettik. Bu ziyaretimizde hayvan üreticilerimize parazit ilaçlama makinesi ve yemlik hibe ettik. Şimdi de bölgemizdeki küçükbaş hayvanların dış parazit ilaçlamasını yapıyoruz. 20 gün gibi kısa süre içinde tamamlamayı planladığımız bu çalışma ile hayvan üreticilerimize ekonomik anlamda destek oluyoruz. Bunun yanı sıra bölgemizde hayvanlardan bulaşabilecek hastalık yayılımını da önlemiş oluyoruz. Yöre hayvancılığına olan desteğimizin ilerleyen günlerde de devam edecek.”

YETİŞTİRİCİ MEMNUN
Hayvan yetiştiricisi Mustafa Durmaz ise Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’in her fırsatta kendilerine destek olduğunu belirterek, üreticiler olarak bundan çok memnun olduklarını söyledi. Sahibi olduğu 200 koyununun Konyaaltı Belediyesi tarafından kene, pire gibi dış parazite karşı ücretsiz ilaçlandığını ifade eden Mustafa Durmaz, hem ekonomik hem de motive anlamında bu desteğin kendilerine güç verdiğini kaydetti. (Hürriyet)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Koyun otlatırken uçuruma düştü!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaklaşık 200 metrelik uçuruma düşen çoban, ekiplerin büyük çabaları sonucu 4 saatte kurtarıldı. Ekipler yaralıyı metrelerce sedyede taşıyarak hastaneye ulaştırılmasını sağladı.

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesi’nde saat 13.30 sıralarında koyunlarını otlatan M.A. isimli çoban bir anlık dikkatsizlik sonucu yaklaşık 200 metrelik uçuruma düştü. Osmanlı Deresi’ne doğru düşen çobanı gören vatandaşlar durumu ekiplere haber verdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye, AFAD, Jandarma, Alaşehir Belediyesi Zabıtası ve 112 ekibi gelirken, bölgenin çok dik ve sarp olması aynı zamanda da sağanak yağış nedeniyle zor anlar yaşadı.

Yaralıya ulaşmak için birçok yol deneyen ekipler iş makinesi ile dere yatağından açılan yol sayesinde yaklaşık 4 saat sonra yaralı çobana ulaştı. Bacaklarında kırıklar olan çoban sedyeyle metrelerce taşınarak ambulansa ulaştırıldı. Çevredeki vatandaşların da kurtarmak için adeta seferber olduğu M.A.’nın bilincinin açık olduğu ve bacaklarında kırıklar olduğu tespit edildi. M.A. Salihli Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Jandarma olaylı ilgili araştırma başlattı.

Okumaya Devam Et

Güncel

Tek gözlü keçi “mucize” olarak görülüyordu…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Köpeklerin keçi avı kameralara yansıdı…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar