Bizimle İletişime Geçin

Güncel

“Bir zamanlar 500 keçim vardı…”

Ukrayna-Rusya Savaşı sonrasında akaryakıta yapılan ardı ardına zamlar ve çiftçilerin üretim maliyetlerinin karşılanamayacak derecede yükselmesi çiftçiyi isyan etme noktasına getirdi.
Ukrayna ile Rusya arasında yaşanan kriz sonrası çıkan savaş nedeni ile tüm Dünya’da enerji sıkıntısı çekilmeye başlandı. Buna bağlı olarak da ülkemizde 20 lirayı aşan akaryakıt fiyatları ile beraber çiftçilerin üretim yapmak için kullandığı ürünlere de yüksek oranlarda zam yapıldı. Yapılan bu zamlardan sonra üretim yapmakta zorlanan çiftçiler isyan etme noktasına geldi.

“HER ŞEY BİTTİ”
Geçmişte keçi çobanlığı yaparak hayatını sürdürdüğünü ama şimdi elinde hiçbir şey kalmadığını ifade eden çiftçi Ramazan Şahin, “Bir zamanlar 500 tane keçim vardı. Sonrasında her şey bitti. Yapacak bir şey yok. Yürümeye devam. Üretimden vazgeçmiyorum. 10 dönüm adaçayım var. Tavuklara ev yapmak istedim 7,5 milyar ceza geldi. Tarlama bir şey yapamıyorum. Zeytinim ve tavuğum var. Sansar geliyor tavuklarımı götürüyor. Yapacak bir şey yok. Mücadeleye devam” diye konuştu. (gercekfethiye)

Güncel

“Et ve yem fiyat artışları eyvah dedirtiyor!”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Depremzedelere küçükbaş hayvan desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(23 Şubat 2023)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar