Bizimle İletişime Geçin

Güncel

“Biz köpeklere değil, onları bırakanlara düşmanız”

Muğla ili Bodrum ilçesi Konacık Mahallesi’nde yıllardır hayvancılık yapan küçükbaş yetiştiricilerinin başı sokak köpekleriyle dertte. Yetiştiriciler, Aralık ayından bu yana 50’ye yakın keçiyi telef eden sokak köpekleri için yetkililerin bir çare bulmasını istiyor.

Sokak köpeklerinin 2 ayda 50’te yakın keçiyi telef ettiğini iddia eden yetiştiricilerden Cemil Çoban, ölen keçilerden bir kaçının da gebe olduğunu, yaşanan bu durumun kendilerini maddi manevi zarara uğrattığını dile getirerek, şunları söyledi:

“Aralık ayında ben ve komşu yetiştiricilerin keçileri kaybolunca hep birlikte aramaya çıktık ve maalesef keçilerin bir kısmını telef olarak bulduk, kalanları ise hala bulamadık. Sonrasında bir yetiştiricimizin ağılına saldıran 4 köpeği görünce, kaybolan hayvanlarımızın sebebinin köpekler olduğunu anladık. Köpekler aralıklarla ağıllara tekrar tekrar saldırdı. Köpeklere zarar verilmeden bu duruma bir çözüm bulunmasını bekliyoruz. Çünkü köpekler keçilerimize saldırıyor ve bu da maddi manevi büyük yıkımlara sebep oluyor. Şu anda ben ve komşu yetiştiricilerin 2 ayda toplamda 50’ye yakın keçisi telef oldu. Bir kısmı da gebeydi. Hem hayvanlarımızdan hem de hayvanlarımızdan elde edeceğimiz sütten peynirden olduk. Hayvanseverler bu çağrılarımıza işin iç yüzünü dinlemeden karşı geliyor. Biz hiç bir hayvanın canının yanmasını istemeyiz. Biz sokak köpeklerine değil, onu zamanında dağlara bırakanlara düşmanız. Ama nasıl köpekler cansa, bizim keçilerimiz de can.”

Güncel

17 yıllık sır dolu çoban cinayeti aydınlatıldı!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Yangın ahıra sıçradı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

“Et fiyatları aşırı yükselecek”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar