Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Bu kurt, koyunun topallamasına neden oluyor!

Ahır sahiplerinin en büyük sıkıntı çektiği konulardan biri de hayvanlarda meydana gelen rahatsızlıklar. Özellikle koyunların ayağına yerleşerek, hayvanların topallamasına neden olan tülüce kurdunun basit bir işlemle hayvanın ayağından çıkarılması gerekiyor. Sosyal medyada bir çiftçi, hayvanının ayağından kurdu çıkardığı anları paylaştı.

Türkiye’de küçükbaş hayvancılıkla uğraşan milyonlarca insan bulunuyor. Özellikle son dönemde birçok insan, kendi ahırlarını oluşturarak hayvan yetiştiriciliğine başladı. Ancak ahırların en büyük sorunlarından biri de hayvanlarda meydana gelen hastalıklar.

KOYUNLARIN TOPALLAMASINA NEDEN OLUYOR
Özellikle koyunlarının topalladığını gören hayvan sahipleri, büyük panik yaşıyor. Fakat bu topallamanın çözümü o kadar zor değil. Koyunların tabanında yer alan tülüce kurdu, hayvanların aksamasına neden oluyor. Bu kurdun çıkarılması durumunda ise hayvan rahata kavuşuyor.

KURDU ÇIKARDIĞI ANLARI PAYLAŞTI
Sosyal medyada geniş bir kesim tarafından tanınan çiftçi, kurdun ayağından tülüce kurdunu çıkardığı anları takipçileriyle paylaştı. Çiftçi, kurdun ayakta kalması durumunda hayvanın çok acı çekeceğini belirtti. (Haberler)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Kuveyt’e kuzu eti ihracatı başladı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Kurt saldırısında onlarca kuzu telef oldu!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Küçükbaş hayvan sayısı 58,4 milyon oldu!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar