Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Bu mağaraya giren 2 çoban bir daha çıkamadı!

Balıkesir’in Havran ilçesinde bulunan Havran mağarası ya da diğer bilinen adıyla “Korkunç karanlık ağız”a girenlerin bir daha çıkamadığı öne sürülüyor. Bölge halkının iddiasına göre; küçükbaş hayvanların girdiği ancak çıkamadığı mağaraya giren 2 çobandan da bir daha haber alınamadı. Ayrıca mağaranın içerisinde çok sayıda kemik olduğu ileri sürülüyor.

İşte Türkiye’nin en gizemli yerlerinden biri olan Havran mağarası hakkındaki tüm detaylar…

Türkiye’de hala sırrı çözülemeyen birçok mekan var. Duyanların bile ürkmesine neden olan bu mekanlar, oldukça ilgi görüyor. Ülkemizde yıllardan beri gizemi merak edilen ve hala sırrı çözülemeyen mağaralardan biri de Balıkesir’deki “Korkunç karanlık ağız” ya da bilinen adıyla Havran mağarası. İşte Havran mağarası hakkındaki bilinen ve bilinmeyen her şey…

2 ÇOBAN ÖLDÜ İDDİASI
Bölge halkının iddialarına göre mağara lanetli ya da ele geçirilmiş. Hayvanların sıklıkla otlatıldığı bölgede içeri kaçan koyunların bir daha dönemediği hatta hayvanlarını kurtarmak için mağaraya giren 2 çobanın da bir daha çıkamadığına inanılıyor.

HAYVAN KEMİKLERİ VAR
Mağaranın önüne kadar gidenlerin iddiasına göre mağaranın girişi ve içerisi hayvan kemikleriyle dolu. Yine bölge halkının iddiasına göre içerisi sanılandan çok daha büyük. Hatta sonunun olmadığına dahi inanılıyor. Fakat anlatılan hikayeler nedeniyle mağaraya pek kimsenin uğramadığı belirtiliyor.

İNSAN YİYEN CANAVAR İDDİASI
Mağara hakkındaki bir diğer söylenti ise içeride insan yiyen canavarların olduğu yönünde. Buna göre iki çobanın mağaraya girdikten sonra bir daha dönememesinin nedeni olarak yine bu canavar gösteriliyor. Fakat mağarayla ilgili şu ana kadar kanıtlanmış bir bilgi yok. (Haberler)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Koyun otlatırken uçuruma düştü!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaklaşık 200 metrelik uçuruma düşen çoban, ekiplerin büyük çabaları sonucu 4 saatte kurtarıldı. Ekipler yaralıyı metrelerce sedyede taşıyarak hastaneye ulaştırılmasını sağladı.

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesi’nde saat 13.30 sıralarında koyunlarını otlatan M.A. isimli çoban bir anlık dikkatsizlik sonucu yaklaşık 200 metrelik uçuruma düştü. Osmanlı Deresi’ne doğru düşen çobanı gören vatandaşlar durumu ekiplere haber verdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye, AFAD, Jandarma, Alaşehir Belediyesi Zabıtası ve 112 ekibi gelirken, bölgenin çok dik ve sarp olması aynı zamanda da sağanak yağış nedeniyle zor anlar yaşadı.

Yaralıya ulaşmak için birçok yol deneyen ekipler iş makinesi ile dere yatağından açılan yol sayesinde yaklaşık 4 saat sonra yaralı çobana ulaştı. Bacaklarında kırıklar olan çoban sedyeyle metrelerce taşınarak ambulansa ulaştırıldı. Çevredeki vatandaşların da kurtarmak için adeta seferber olduğu M.A.’nın bilincinin açık olduğu ve bacaklarında kırıklar olduğu tespit edildi. M.A. Salihli Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Jandarma olaylı ilgili araştırma başlattı.

Okumaya Devam Et

Güncel

Tek gözlü keçi “mucize” olarak görülüyordu…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Köpeklerin keçi avı kameralara yansıdı…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar