Bizimle İletişime Geçin

Gıda

Bulut: “Küçükbaştaki yanlış algıları birlikte değiştireceğiz”

Koyun Keçi Dünyası Genel Yayın Yönetmeni Pakize Melek Bulut, toplumda küçükbaş hayvan ürünlerine karşı yanlış bir algı olduğunu ve bu algıyı değiştirmenin tüm sektör paydaşlarının bir görevi olduğunu söyledi.
Koyun Keçi Dünyası Genel Yayın Yönetmeni Pakize Melek Bulut, toplumun bir kısmında küçükbaş hayvan ürünleri ile ilgili yanlış bir algı olduğunu ve bu algıyı değiştirmek adına hem üreticilere hem birlik ve dernek başkanlarına hem de küçükbaş hayvan ürünleri satıcısı ve pazarlamacılarına büyük görev düştüğünü dile getirdi.

GÖREVİMİZ: KÜÇÜKBAŞ
Ankara’da hizmete soktukları ve küçükbaş hayvan ürünleri sattıklarını “Kahvealtı Gurme” marketinde vatandaşlardan çok olumlu geri dönüşler aldıklarını ifade eden Bulut, “Ankara’nın Çankaya ilçesinde kısa bir süre önce hizmete soktuğumuz Kahvealtı Gurme marketimizde müstahsil markaların küçükbaş hayvan ürünlerine yer veriyoruz. Koyun ve keçi etinden sütüne, tüm ürünlerin satışını yaptığımız marketimizde vatandaşlardan aldığımız tepkiler gerçekten çok sevindirici. Elbette halkımızın bir kısmı küçükbaş ürünlere aşina ancak hayatında hiç keçi sütü içmemiş ya da kuzu eti yememiş insanlarla da karşılaşıyoruz. Tavsiyelerimize uyup deneyenlerin bizlere tekrar gelip olumlu yorumlarda bulunması bizleri çok mutlu ediyor. Kahvealtı Gurme ekibi olarak küçükbaş hayvan ürünlerine karşı olumsuz olan tüm yargıları değiştirmeyi kendimize bir görev edindik. Buradan çağrım, sektörümüzün içinde olan herkesin, yetiştiricisinden bakanına, her birimizin yanlış küçükbaş algısı olan herkese doğrusunu anlatmayı kendine görev edinmesidir” dedi.

MÜSTAHSİL MARKANIN ÖNEMİ
Küçükbaş hayvan ürünlerini sattıkları Kahvealtı Gurme markette müstahsil markalara yer vermeyi kendilerine misyon edindiklerini anlatan Bulut, “Ülkemizde çok sayıda başarılı müstahsil marka var. Ürettikleri ürünlerin tüketiciye ulaşması bizim için bir misyon ve bu anlamda üreticiye verdiğimiz desteği her zaman sürdüreceğiz. Sütten peynire, etten kefire koyun ve keçi ile üretim yapan her bir müstahsil ürüne ayrı önem veriyoruz. Marketimizde küçükbaş ürünlerin satışını yaparken yalnızca lezzetini değil sağlığa olan faydasını da yorulmadan her bir müşterimize anlatmayı da es geçmiyoruz” ifadelerine yer verdi.

EN DOĞAL ET
Kuzu ve oğlak eti satışının ülkemizde çok fazla noktada yapılmadığını ve bu sebeple Kahvealtı Gurme olarak Gökçeada Kuzusu ve Ankara Oğlağı başta olmak üzere kuzu ve oğlak eti satışına da önem verdiklerini hatırlatan Bulut, “Gökçeada Kuzusu ve Ankara Oğlağı başta olmak üzere küçükbaş hayvan etinde karkas satışlarımız da var. Yine et satışlarımızı da müstahsil markalardan temin etmeye özen gösteriyoruz. Aynı zamanda ürünlerimize ulaşmak isteyenler internet üzerinden de sipariş verebiliyorlar. Özellikle bu pandemi döneminde alışverişte eve servisin ne kadar önemli olduğunun farkındayız ve bu konuda da ayrı bir özen gösteriyoruz. Farklı illere yaşayanlar için de kargo ile korunaklı bir şekilde ürün gönderimimiz mevcut. En doğal süte, en sağlıklı ete ulaşmak herkesin hakkı” şeklinde konuştu.

VAKİT, SAĞLIKLI BESLENME VAKTİ
“Sağlıklı beslenmenin değerinin arttığı bu günlerde herkesi sağlıklı ürünler tüketmeye davet ediyorum” diyen Bulut, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
“Covid-19 salgını ile birlikte sağlıklı beslenmenin ne kadar değerli olduğunu daha iyi anladık. Bilim insanları yaptığı araştırmalar sonucunda koyun ve keçi ürünlerinin ne kadar sağlıklı olduğunu her zamana vurguluyor. Vakit, sağlıklı beslenme vakti. Küçükbaş hayvan ürünleri bağışıklığı güçlendiren ürünlerdir ve yediden yetmişe her bir bireyin küçükbaş ürünlere yönelmesi daha sağlıklı, daha kaliteli bir yaşam yaşamaları için oldukça önemlidir.”

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gıda

Profesörden kırmızı et açıklaması: “Hastalıklardan koruyor!”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Gıda

Koyun-Kuzu kafasına yoğun talep

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Gıda

Süt üretimimiz arttı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar