Bizimle İletişime Geçin

Destekler

Bursa’da Genç Çiftçilere Küçükbaş Hayvan Teslimatı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2016 yılında ülke genelinde uygulanmaya konulan Genç Çiftçi Projesi, Bursa’da da düzenli bir şekilde sürdürülmekte.

Projenin 2018 yılı uygulamaları kapsamında daha önce 104 çiftçiye 520 büyükbaş hayvan teslimatı yapıldı. Şimdi ise 50 çiftçiye 32’şer koyun ve 2’şer koç olmak üzere toplamda 1700 koyun teslimatı gerçekleştirildi.  Böylece diğer projelerle birlikte Bursa genelinde; Arı Sütü, Arı Üretimi, Arı Yetiştiriciliği ve Bal Üretimi, Bağcılık, Beyaz Şapkalı Mantarı Yetiştiriciliği, İpekböcekçiliği, İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği, Bodur Kapama Meyve Bahçesi, Kivi, Örtü Altı Tesisinde Sebze Yetiştiriciliği, Süs Bitkisi Yetiştiriciliği, Yarı Bodur Kapama Meyve Bahçesi konularında 198 üreticiye toplamda 5,940,000 TL hibe desteği verilerek, ekonomik gelire kavuşmaları sağlandı.

Dağıtım esnasında çiftçilere hitap eden İl Müdürü Hamit Aygül, “Hayvan seçiminden dağıtımına kadar emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyorum. Güzel hayvanlarla güzel bir şekilde bu projeyi tamamlamaktayız. Damızlık hayvan fabrika gibidir. Fabrikanın temeli iyi olursa başarı da yüksek olur. İnanıyorum ki çiftçilerimiz de bu süreçte hayvanlarına iyi bakarak bu projeyi başarıyla sürdüreceklerdir. Genç Çiftçi projemiz dâhil olmak üzere ilimizde uyguladığımız diğer projelerimiz de artarak devam edecektir. Teşriflerinizden dolayı sizlere teşekkür ediyor; projemizin tüm çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

 

Kaynak: Bursa’da Bugün

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Destekler

2020 yılı Sürü Büyütme ve Yenileme Desteklemeleri ödendi

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Destekler

Koyunları ölen yetiştiriciye destek gecikmedi

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Destekler

İzmir’in umut sürüsü gün geçtikçe çoğalıyor…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar