Bizimle İletişime Geçin

Birlikler

Çanakkale Birlik’ten üyelere müjde!

Çanakkale İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, bünyesindeki üyelere hizmet verebilmesi için Gökçeada mezbahasını kiraladı.

Çanakkale Tarım ve Orman Müdürlüğünce kurulumu yapılan Gökçeada mezbahası birlik üyelerine hizmet vermek için kiralandı. Kiralama ve devir protokolleri, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Birlik Başkanı Ahmet Ferhan Savran ve Birlik Başkan Yardımcısı İlhan Ulus tarafından imza altına alınarak devir işlemleri tamamlandı.

Konu ile ilgili birlik tarafından yapılan açıklamada; “Ruhsat alımı ve diğer resmi işlemler de tamamlandıktan sonra mezbahamız en kısa süre içinde birliğimiz bünyesinde Gökçeada, Gelibolu ve Eceabat ilçelerindeki yetiştiricilerimize hizmet vermeye başlayacaktır. Kesimi yapılan küçükbaş hayvanlar, kar amacı gütmeden birliğimizce zincir marketlere pazarlanmaktadır” denildi.

Çiğ Koyun ve Keçi Sütü Projesi

Birlik tarafından hayata geçirilecek bir diğer proje olan “Çiğ Koyun ve Keçi Sütünün İşlenmesi ve Pazarlanması Projesi”nde de çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Proje hakkında birlik tarafından şu ifadelere yer verildi:

“Gerekli yatırım kaynakları bulunduğu taktirde önümüzdeki dönemde tüketicilerimizi doğrudan üreticilerimizle buluşturacağımız satış noktalarımızı da Çanakkale’ye kazandırmak İçin ön hazırlık çalışmalarına başlanmıştır. Hayırlı olmasını temenni ederiz.”

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Birlikler

“Küçükbaş hayvancılık sektörü zarar ediyor”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Birlikler

En güzel honamlı ve merinos seçildi

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Birlikler

Gaziantep’te birliğin ürün satış noktaları çoğalıyor

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar