Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Cesedi bulunan çoban, cinayete kurban gitmiş

Van’da, cesedi bulunan genci babası öldürmüş.

Çatak ilçesinde kaybolduktan iki gün sonra cesedi bulunan Mazlum Tanış’ın, babası Zübeyir Tanış tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Van’ın Çatak ilçesinin Övecek Mahallesi’nin Uslanmaz mezrasında babası ile birlikte keçi otlatmaya giden ve kendisinden iki gün boyunca haber alınamayan Mazlum Tanış’ı babasının öldürdüğü belirlendi. Tanış’ın iki gün önce kayalıktan düşmüş halde cansız bedeni bulunmuştu.

BABA CİNAYETİ İŞLEDİĞİNİ KABUL ETTİ
Otopsi raporunda, Tanış’ın ateşli silahla vurularak, kayalıktan atıldığı ortaya çıktı. Çatak Jandarma İlçe Komutanlığı, bunun üzerine Mazlum Tanış’ın babası Zübeyir Tanış’ı ifadeye çağırdı. Baba Tanış’ın ifadesinde, tartışma sonucu oğlunu vurduğunu söylediği kaydedildi. Bunun üzerine baba Tanış, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Ne olmuştu?
Mazlum Tanış, Van’ın Çatak ilçesinin Övecek Mahallesi’nin Uslanmaz mezrasında 10 Ocak günü sabah saatlerinde babası ile birlikte, köyden yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki dağlık bir bölgeye keçi otlatmak için gitmişti. Öğle saatlerinden sonra, baba Zübeyir Tanış, köye dönmüş fakat oğlu Mazlum Tanış dönmemişti. Baba Zübeyir Tanış, yakınlarına ve komşularına 23 yaşındaki oğlunun farklı bir yoldan dönmek istediğini ve kaybolduğunu söylemişti. İki gün boyunca köylüler, Jandarma ve AFAD ekipleri ile birlikte gerçekleştirilen arama çalışmaları sonucunca Mazlum Tanış’ın cansız bedeni, kayalıklardan düşmüş halde bulunmuştu. (Duvar)

Güncel

67 yaşındaki çoban intihar etti

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Meralarda 2023 yılı otlatma bedelleri belli oldu!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Keçileri yanan çiftçiye destek gecikmedi

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar