Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Çiçek hastalığı çıkan ilde “Aşı yok” iddiası!

Denizli’nin Çal ilçesinde küçükbaş hayvanlarda 1 hafta önce çiçek hastalığı olduğu tespit edildi. Bölgede hayvancılık yapan vatandaşlar hastalığın tespit edildiğini ancak ‘aşı yok’ gerekçesi ile hayvanlara çiçek aşısı yapılmaması nedeniyle mağdur oldu.

Denizli’nin Çal ilçesine bağlı Hançalar Mahallesi’nde küçükbaş hayvanlarda çiçek hastalığı tespit edildi. Hastalığın tespitinin ardından yetiştiriciler hasta olmamış hayvanları için Çal İlçe Tarım Müdürlüğü’nden aşı talep etti. Ancak mahalle halkı alınan bilgilere göre İlçe Tarım Müdürlüğü yetkililerinin kendilerine aşı olmadığını ve 1 hafta sonra geleceği şeklinde geri dönüş aldı. Mahallede küçükbaş hayvancılık yapan vatandaşlar aşının beklendiği süreçte hasta olmayan hayvanların da hasta olma tehlikesi nedeniyle büyük endişe yaşadıklarını sorunun bir an önce çözülmesini bekliyor.

Komşu mahalleler de tehdit altında
Çal’ın Hançalar Mahallesi’ne komşu olan Akkent, Develler, Ortaköy, Kabalar, Sazak ve Bahadınlar Mahallelerinde bulunan küçükbaş hayvanların tehdit altında olduğu ve aşı olmaması nedeniyle eli kolu bağlı bekledikleri belirtildi.

Aşı için son çare özel veterinerlere giden vatandaşlar ise fahiş fiyatlarla karşılaştıklarını, duruma İlçe Tarım Müdürlüğü’nün el atması gerektiğini düşünüyor. Hançalar’da çıkan hastalık nedeniyle Hançalar ve komşu 7 mahallenin de risk altında olduğunu düşünen mahalle halkı, yetkililerden yardım beklediklerini ifade ederek aşı mağduriyetinin çözülmesini talep ediyor. (Egeyonhaber)

Güncel

“Et ve yem fiyat artışları eyvah dedirtiyor!”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Depremzedelere küçükbaş hayvan desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(23 Şubat 2023)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar