Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Çiftçilere verilecek hibe desteği arttırılıyor

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Genç çiftçilerimize yönelik Uzman Eller Projesi ile verdiğimiz hibe desteğimizi 100 bin liradan 250 bin liraya çıkaracağız” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Kırsala dönüşün önemine dikkati çeken Kirişci, tarım alanında faaliyet gösteren gençlerin az olduğuna işaret ederek, “Gençlerimize kırsalda üretim yapmaları için birçok başlıkta hibe ve destek veriyoruz, vermeye devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız da uygun bulursa genç çiftçilerimize yönelik Uzman Eller Projesi ile verdiğimiz desteklerimiz 100 bin liradan 250 bin liraya çıkaracağız” diye konuştu.

“GENÇLERİMİZİ TARIMSAL ÜRETİME ÇEKEMEZSEK GELECEKTE KİM ÜRETİM YAPACAK”

Bakan Kirişci, Türkiye’de muhalefetin yapmaya değil yıkmaya odaklı olduğunu belirterek, “Biz gençlerimizi kırsala çekelim, onları eğitim gördükleri tarım, su ürünleri, veterinerlik ve ormancılık alanlarında kendi iş yerlerinde istihdam edelim deyince, anlamadan dinlemeden karşı çıkıyorlar. ‘Çocuklarımızı çoban mı yapalım?’ diyorlar. Gençlerimizi tarımsal üretime çekemezsek gelecekte kim üretim yapacak, 100 milyonu aşacak nüfusumuzu kim besleyecek? Bunu çözecek planları, projeleri var mı acaba bu muhalefetin” dedi. (Urfadan)

Güncel

67 yaşındaki çoban intihar etti

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Meralarda 2023 yılı otlatma bedelleri belli oldu!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Keçileri yanan çiftçiye destek gecikmedi

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar