Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Cimer’den istedi, ayağına geldi

Uşak’ta besicilikle geçimini sağlayan vatandaş, koyunlarını kurt kapınca kangal cinsi köpek arayışına girdi. Aradığını bulamayan vatandaş, derdini Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne yazdı. Ve istediğine doğum gününde kavuştu.

Uşak’ın Karahallı ilçesinde yaşayan ve koyunlarını kurt kaptığı gerekçesiyle Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezinden (CİMER) “kangal” cinsi köpek talep eden 27 yaşındaki Kuntay Kemal Mercan’ın, isteği yerine getirildi. Ankara’dan gelerek 2016 yılında Coğuplu köyüne yerleşen Mercan, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ‘Genç Çiftçi’ projesinden yararlanıp dedesinden miras kalan arazide küçükbaş hayvancılığa başladı.

HEMEN HAREKETE GEÇTİLER
20 koyunla başladığı küçükbaş hayvancılıkta 130 koyuna ulaşan Mercan, 3 koyununu kurtların telef etmesi üzerine koruma amaçlı “kangal” cinsi köpek almaya karar verdi. Aradığı köpeği bulamayan Mercan, CİMER’e “Koyunlarım var, kurt kapıyor. Bana Sivas kangalı köpek hediye edebilir misiniz?” mesajı gönderdi. Mercan’ın talebi üzerine harekete geçen CİMER yetkilileri, konuyu Uşak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bildirdi. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, Uşak Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği aracılığıyla aldıkları 3 aylık “kangal” cinsi köpeği, Coğuplu köyüne götürerek Mercan’a hediye etti. Talep ettiği köpeğin gelmesiyle yaşadığı şaşkınlığını gizleyemeyen Mercan, büyük mutluluk yaşadı.

SÜRPRİZLERİN EN BÜYÜĞÜ
Son çare olarak CİMER’e yazdığını belirten Kuntay Kemal Mercan, “Açıkçası geri dönüş yapılacağını hiç düşünmemiştim. Doğum günümde gelmesi benim için sürprizlerin en büyüğü oldu” dedi. Mercan, “Herkesten Allah razı olsun. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere CİMER yetkililerine, Uşak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Karahallı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. (Yeniasır)

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Valilerden köpek atışması... Hangisi Anadolu Aslanı?

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Koyun otlatırken uçuruma düştü!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaklaşık 200 metrelik uçuruma düşen çoban, ekiplerin büyük çabaları sonucu 4 saatte kurtarıldı. Ekipler yaralıyı metrelerce sedyede taşıyarak hastaneye ulaştırılmasını sağladı.

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesi’nde saat 13.30 sıralarında koyunlarını otlatan M.A. isimli çoban bir anlık dikkatsizlik sonucu yaklaşık 200 metrelik uçuruma düştü. Osmanlı Deresi’ne doğru düşen çobanı gören vatandaşlar durumu ekiplere haber verdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye, AFAD, Jandarma, Alaşehir Belediyesi Zabıtası ve 112 ekibi gelirken, bölgenin çok dik ve sarp olması aynı zamanda da sağanak yağış nedeniyle zor anlar yaşadı.

Yaralıya ulaşmak için birçok yol deneyen ekipler iş makinesi ile dere yatağından açılan yol sayesinde yaklaşık 4 saat sonra yaralı çobana ulaştı. Bacaklarında kırıklar olan çoban sedyeyle metrelerce taşınarak ambulansa ulaştırıldı. Çevredeki vatandaşların da kurtarmak için adeta seferber olduğu M.A.’nın bilincinin açık olduğu ve bacaklarında kırıklar olduğu tespit edildi. M.A. Salihli Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Jandarma olaylı ilgili araştırma başlattı.

Okumaya Devam Et

Güncel

Tek gözlü keçi “mucize” olarak görülüyordu…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Köpeklerin keçi avı kameralara yansıdı…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar