Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Cimer’den istedi, ayağına geldi

Uşak’ta besicilikle geçimini sağlayan vatandaş, koyunlarını kurt kapınca kangal cinsi köpek arayışına girdi. Aradığını bulamayan vatandaş, derdini Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne yazdı. Ve istediğine doğum gününde kavuştu.

Uşak’ın Karahallı ilçesinde yaşayan ve koyunlarını kurt kaptığı gerekçesiyle Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezinden (CİMER) “kangal” cinsi köpek talep eden 27 yaşındaki Kuntay Kemal Mercan’ın, isteği yerine getirildi. Ankara’dan gelerek 2016 yılında Coğuplu köyüne yerleşen Mercan, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ‘Genç Çiftçi’ projesinden yararlanıp dedesinden miras kalan arazide küçükbaş hayvancılığa başladı.

HEMEN HAREKETE GEÇTİLER
20 koyunla başladığı küçükbaş hayvancılıkta 130 koyuna ulaşan Mercan, 3 koyununu kurtların telef etmesi üzerine koruma amaçlı “kangal” cinsi köpek almaya karar verdi. Aradığı köpeği bulamayan Mercan, CİMER’e “Koyunlarım var, kurt kapıyor. Bana Sivas kangalı köpek hediye edebilir misiniz?” mesajı gönderdi. Mercan’ın talebi üzerine harekete geçen CİMER yetkilileri, konuyu Uşak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bildirdi. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, Uşak Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği aracılığıyla aldıkları 3 aylık “kangal” cinsi köpeği, Coğuplu köyüne götürerek Mercan’a hediye etti. Talep ettiği köpeğin gelmesiyle yaşadığı şaşkınlığını gizleyemeyen Mercan, büyük mutluluk yaşadı.

SÜRPRİZLERİN EN BÜYÜĞÜ
Son çare olarak CİMER’e yazdığını belirten Kuntay Kemal Mercan, “Açıkçası geri dönüş yapılacağını hiç düşünmemiştim. Doğum günümde gelmesi benim için sürprizlerin en büyüğü oldu” dedi. Mercan, “Herkesten Allah razı olsun. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere CİMER yetkililerine, Uşak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Karahallı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. (Yeniasır)

1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Valilerden köpek atışması... Hangisi Anadolu Aslanı?

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Artvin’de yayla göçü başladı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Koyunların peşinde antrenman…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Virajı alamadı, koyunlar telef oldu

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.