Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Çoban Ressam hayatını kaybetti

Kütahya Elmacık köyü doğumlu naif ressam Muharrem Akyol, 15 gün süren yaşam mücadelesini bugün kaybetti. Akyol sanat çevrelerinde “Çoban Ressam” adıyla da anılırdı.

Kütahya’nın renkli simalarından naif ressam Muharrem Akyol, (61) yaklaşık 15 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti. Kütahya’nın Elmacık Köyü’nde çobanlık ve taş ustalığı yapan evli 2 çocuk babası Muharrem Akyol, çocuk yaşlardan bu tarafa resimle uğraşıyordu. Çobanlık yaptığı da bilinen naif ressam Muharrem Akyol, bir kaç ay önce bir gazeteciyle yaptığı söyleşide kendini şöyle tanıtıyordu:

“İşim gereği günün 24 saati doğa ile iç içeyim. Ayrıca taş ustalığı yapıyorum. İlkokul mezunuyum, ama resim tutkusu her geçen yıl büyüyerek bu günlere geldi. Birçok galeride resimlerim sergilendi ve satışa sunuldu. Daha 4 yaşındayken, kalemle bir şeyler karalamaya başlamışım. Kuş, kedi, köpek, ağaç resimleri çiziyormuşum. 2010 yılında yaptığım bir resme çerçeve yaptırmak için çerçeveciye gitmiştim. Ünlü ressam Hüseyin Yüce resimlerimi gördü, çok beğendi. O günden sonra beni yönlendirdi. Kendisinden çok esinlendim. Ankara, İstanbul ve Kütahya’da dört kişisel sergi açtım. Yaptığım resimler büyük ilgi gördü şimdi amacım yurt dışında sergi açmak.”

Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) üyesi de olan Muharrem Akyol için bugün merkez Elmacık köyünde bir cenaze töreni düzenlendi. Dernek Başkanı Bayram Yıldız, yenikutahya.com’a yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Çok sevdiğimiz değerli bir insanı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Yaklaşık 15 gün önce beynindeki kılcal damarlardan birinde kan pıhtılaşması olmuştu. 15 gündür yoğun bakımda idi. Çoklu organ yetmezliği de başlayınca bugün sabah saatlerinde kaybettik. Başımız sağ olsun…” (Yenikütahya)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Koyunlarını parçalanan çoban çılgına döndü!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

149 küçükbaş yangında telef oldu

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Tarım BAĞ-KUR primi zamlandı!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar