Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Çobanlar için ağaçta otel!

Sivas’ta çobanların geceleri güvenle barınması için ağaca otel yaptılar. Gelip geçenlerin ilgisini çeken otelde ihtiyacı olan kişiler de konaklayabiliyor.

Sivas’ın Gemerek ilçesinde çobanların geceleri güvenle barınması için ağaca yapılan ev dikkat çekiyor. Gemerek’te yaşayan Olgun Keskin ve Nihat Başer, örnek bir çalışmaya imza attı. Gece geç saatlere kadar hayvan otlatan çobanların güvenle uyuyabilmeleri için adeta ağaca bir otel kurdular. Çobanların geceleri yırtıcı hayvanlardan korunması ve barınmaları için ağaç evi yaptıklarını belirten ikili, yoldan geçen herkesin de gelip konaklayabileceğini söyledi.

BURADA HERŞEY VAR
Ağaç evlerinin herkese açık olduğunu belirten Olgun Keskin, “Güzel bir ağaç ev yaptık, yoldan geçenler, çobanlar, dostlarımız, akrabalarımızı burada konaklatıyoruz. Burada yiyecek içecek her şey var. Buraya gelen bizim baş tacımızdır. Nihat arkadaşımla beraber buraya bir ağaç ev yapmak istedik, gelen herkes konaklasın” ifadelerini kullandı.

YIRTICI HAYVANLAR BÜYÜK RİSK
Çobanların korunaklı bir yer olarak kullanabileceğini bertilen Nihat Başer, “Burada Olgun ağabeyle beraber ektiğimiz yonca tarlasına böyle bir şey yapma kararı aldık. Ağaç ev yaparak büyük veya küçükbaş hayvanların çobanlığını yapanların barınabilecekleri bir yer yaptık. Hem çay ve kahve içerler hem de yırtıcı hayvanlara karşı korunmuş olurlar” diye konuştu. (TGRTHaber)

Güncel

Mersin Birlik, proje teknik elemanı alacak

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Destekleme başvuru süreleri UZATILDI!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Bir batında doğan 7 kuzu ve anneleri telef oldu

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar