Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Çobanlar için kitap yazıldı!

Ermetin’den Çoban kitabı Yozgat Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Orhan Ermetin, Konya Gıda Tarım Üniversitesi Tarla Bitkileri Bölümü Çayır Mera Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mevlüt Mülayim ile birlikte ‘Çoban’ isimli kitaplarını yayımladı.
Ermetin, Çoban isimli kitabı için; çoban eğitimi ve mera yönetiminin birlikte ele alındığı bir yayın bulunmadığını, bu açığı gidermek ve hayvan yetiştiricileri ve çobanlara kaynak başvuru kitabı olmasını amaçladıklarını söyledi.

Ermetin, sahada eksikliğini hissettikleri konularda, meslek tecrübeleri ile birleştirerek kendi çektikleri ve hiçbir yerde yayınlanmayan fotoğraflar ile her kesimin anlayacağı bir dille bu eseri yazdıklarını vurguladı.

Kitapta, çayır mera ve ele alınan konularla ilgili tanımlar, çobanlık mesleği, hayvan refahı, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, sürü yönetimi, teknik mera kullanımı, meralarda bakım, toprak-su muhafaza yapıları ve farklı kullanıma açılan bozulmuş bitki örtülerinin iyileştirilmesi ile doğaya tekrar kazandırılması konularında temel bilgiler verildiğini ifade etti. Kitabın, çayır ve meralardan faydalanan küçükbaş hayvan yetiştiricilerine, çobanlara, meslektaşlarına, ilgililere ve öğrencilere yararlı olmasını diledi. (İleri Gazetesi)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Kuveyt’e kuzu eti ihracatı başladı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Kurt saldırısında onlarca kuzu telef oldu!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Küçükbaş hayvan sayısı 58,4 milyon oldu!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar