Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Cüce Keçiler Hayvanat Bahçesinin Maskotu Oldu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sincan Hayvanat Bahçesi’nde dünyaya gelen 4 cüce keçi, ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 53 dönümlük bir alan içerisinde 60 türde 615 hayvanı barındıran Sincan Hayvanat Bahçesi, son günlerde daha da hareketlendi.

Dünyaya yeni gözlerini açan biri ikiz 4 cüce keçi yavrusu, hayvanat bahçesini ziyaret edenlerden yoğun ilgi görüyor.

Daha önce dünyaya gelen ala ve kızıl geyik, Ankara kedisi ve Midilli yavrularıyla hayvanat bahçesinin üye sayısı her geçen gün artıyor. Cüce keçilerle hayvanat bahçesindeki yavru sayısı 32’ye ulaştı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Şube Müdürü Mustafa Şener, giriş ücreti alınmayan Sincan Hayvanat Bahçesi’nin yeni doğan hayvanlarla daha da büyüdüğünü belirtti.

Şener, “60 türde toplam 615 hayvan bulunan ve B sınıfı bir hayvanat bahçesi olarak hizmet veren Sincan Hayvanat Bahçemize ilgi her geçen gün artıyor. 7’den 70’e tüm Ankaralıları hayvanat bahçemize bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: AA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Koyun otlatırken uçuruma düştü!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaklaşık 200 metrelik uçuruma düşen çoban, ekiplerin büyük çabaları sonucu 4 saatte kurtarıldı. Ekipler yaralıyı metrelerce sedyede taşıyarak hastaneye ulaştırılmasını sağladı.

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesi’nde saat 13.30 sıralarında koyunlarını otlatan M.A. isimli çoban bir anlık dikkatsizlik sonucu yaklaşık 200 metrelik uçuruma düştü. Osmanlı Deresi’ne doğru düşen çobanı gören vatandaşlar durumu ekiplere haber verdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye, AFAD, Jandarma, Alaşehir Belediyesi Zabıtası ve 112 ekibi gelirken, bölgenin çok dik ve sarp olması aynı zamanda da sağanak yağış nedeniyle zor anlar yaşadı.

Yaralıya ulaşmak için birçok yol deneyen ekipler iş makinesi ile dere yatağından açılan yol sayesinde yaklaşık 4 saat sonra yaralı çobana ulaştı. Bacaklarında kırıklar olan çoban sedyeyle metrelerce taşınarak ambulansa ulaştırıldı. Çevredeki vatandaşların da kurtarmak için adeta seferber olduğu M.A.’nın bilincinin açık olduğu ve bacaklarında kırıklar olduğu tespit edildi. M.A. Salihli Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Jandarma olaylı ilgili araştırma başlattı.

Okumaya Devam Et

Güncel

Tek gözlü keçi “mucize” olarak görülüyordu…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Köpeklerin keçi avı kameralara yansıdı…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar