Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Deriler çöpe mi gidecek?

Nevşehir il genelinde Kurban bayramı sonrasında kesilen kurbanlıkların derileri birçok dernek, vakıf ve hayır kurumlarının yaralarına su serpiyordu. Bu yıl toplanacak koyun derileri çöpe gidebilir. Nedeni ise; koyun derisine herhangi bir fiyat belirlenmemesi…

Daha önce adedine 2 Türk Lirası veren dericiler, bu yıl adedine 25 kuruş dahi vermiyor. Bunun nedeni ise koyun derisine olan talebin az olmasından kaynaklandığı belirtiliyor. Ayrıca, büyükbaş derileri ise kilogram fiyatının 2 TL’den alıcı bulduğu öğrenildi.

Vatandaş tepkili
Allah için kesilen hayvanların derilerinin çöpe girmesine bir anlam veremediklerini belirten vatandaşlar, bu duruma yetkililerin biran önce çözüm yolu bulması gerektiğini ve koyun derilenin çöp olmaktan kurtarılması gerektiğini vurguladı.

Deriler hayvan pazarında toplanacak
Geçtiğimiz yıl şehir merkezinde oluşabilecek çirkin görüntülerden dolayı deri toplama işini şehir dışına taşıyan Nevşehir belediyesi, bu yılda şehir içerisine deri alımı olmayacağını duyurdu. Belediyenin bu çıkısı vatandaşlarca da destek bulmuştu.

Derilere birçok vakıf talip
Her yıl olduğu gibi bu yılda Ülkü Ocakları başta olmak üzere birçok vakıf, dernek ve hayır kurumu kesilen kurban derilerine talip olacak. Bu kurban derileri sayesinde eğitim döneminde yüzlerce öğrenciye burs imkanı ve maddi destek sağlanacak. (NEVŞEHİR KENT HABER GAZETESİ)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Artvin’de yayla göçü başladı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Koyunların peşinde antrenman…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Virajı alamadı, koyunlar telef oldu

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.