Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Destekleme başvuru süreleri UZATILDI!

Anaç koyun keçi destekleme başvuru süreleri uzatıldı. Bakanlık tarafından hazırlanan talimat yazısında şu ifadeler yer aldı:

İl Birliklerinin yapacakları işlemler:
• Zamanında başvuru dilekçelerini İl Birliklerine yapmış ancak birlikler tarafından çeşitli sebeplerden dolayı Koyun Keçi Bilgi Sistemine (KKBS) kaydedilememiş veya başvuru süresini geçirmiş yetiştiricilerin 04 Kasım 2022 tarihindeki Hayvan Bilgi Sistemindeki (TURKVET) alınan yedeğindeki işletme ve hayvan bilgileri esas olmak üzere;

• Yürürlükte olan mevzuat hükümleri doğrultusunda 2022 yılı anaç koyun keçi destekleme başvuru kayıtları il birliklerince 31 Ocak – 2 Şubat 2023 tarihleri arasında KKBS’ne yapılabilecektir.

• Müracaat kaydı yapılan yeni yetiştiricilere ait dilekçeleri içeren isim listeleri en geç 03 ŞUBAT 2023 Cuma gününe kadar İl/İlçe Müdürlüklerinize birliklerce manuel olarak hazırlanıp yazılı olarak gönderilmesi gerekmektedir.

• 4 Kasım 2022 tarihinde işletme ve hayvan bilgileri güncel olan yetiştiriciler desteklemeden yararlanabilecek olup işletme ve hayvan bilgileri güncel olmayan yetiştiriciler yararlanamayacaklardır.

İl Müdürlüklerinin yapacağı işlemler:
• İl Birliklerinden en geç 03 ŞUBAT 2023 tarihine kadar gelen KKBS’ye yeni üye kaydı yapılan yetiştiricilere ait yerinde tespitlerin en geç 18 Şubat 2023 tarihine kadar yapılarak KKBS’de kesin icmale aktarımlarının yapılması gerekmektedir.

• Yerinde tespitler KKBS’de yer alan veriler doğrultusunda yapılacaktır.

Güncel

“Et ve yem fiyat artışları eyvah dedirtiyor!”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Depremzedelere küçükbaş hayvan desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(23 Şubat 2023)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar