Diyarbakır’daki Islah Projeleri Masaya Yatırıldı

Diyarbakır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, GAP UTAEM, Diyarbakır İli Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin paydaşları olduğu Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islahı Ülkesel Projeleri ile ilgili “Proje Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.
Bakanlık tarafında uygulanmakta olan ve İl Müdürlüğü, GAP UTAEM, Diyarbakır İli Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin paydaşları olduğu Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islahı Ülkesel Projeleri ile ilgili “Proje Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı” Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Necattin GÖNÇ başkanlığında İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıya, ilçe müdürlüklerinde projeden sorumlu teknik elemanlar, proje liderleri ve proje teknik elemanları katıldı. Toplantıda, Diyarbakır’da yürütülen 7 adet küçükbaş hayvan ıslahı projesinde proje paydaşları arasında olması gereken eşgüdüm ve birlikte çalışma gerekliliği üzerinde önemle duruldu.
Ayrıca ilgili uygulama talimatı kapsamında yapılması gereken iş ve işlemler, projenin hedefleri, projede yer alan yetiştiricilerin durumu ve sorunları görüşüldü. Proje çalışmaları sırasında karşılaşılan problemler ve bunlara ilişkin çözüm önerileri hakkında yapılan bilgi alışverişin ardından toplantı sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir