Bizimle İletişime Geçin

Ümit Şahinler

DOLSA DA YESEK 5 YAŞINDA

Dolsa da yesek, on yıllar sonra dünyanın en sağlıklı ve lezzetli kırmızı et kaynağı olarak görülen oğlak etinin tüketici ile buluşması demektir,

Dolsa da yesek, kuzu ve dana etinin dışında bir kırmızı etin, oğlak etinin zincir marketlerde satılması demektir,

Dolsa da yesek, oğlak etinin zincir marketlerde rafta tutunması, hak ettiği değerlere kadar yükselmesi demektir,

Dolsa da yesek, yetiştiricinin ürünün değerlenmesi ve daha fazla para kazanması demektir,

Dolsa da yesek, kırmızı ette ilk defa bir markalaşma çalışması demektir,

Dolsa da yesek , yurtdışında kırmızı et konusunda coğrafi işaret alınmasına dair kapıyı aralamıştır.

Yılbaşı öncesi ve Hıdırellez dönemi oğlak eti ile ilgili tanıtım ve görünürlük faaliyetleri artık büyük bir önem arz ediyor. Bu iki dönem içindeki markalaşma ve tanıtım faaliyetleri yıl boyunca etkisini gösteriyor.

Dolsa da yesek kampanyasının ne kadar önemli olduğunu 5 yıl önce oğlağını satamayan, hayvan pazarına indirdiğinde ise tanesini hindi parasına 80.00 TL’ye satan keçi yetiştiricisine sormak lazım.

Dolsa da yesek kampanyasının ne kadar önemli olduğunu 5 sene önce oğlağını satamayan ama çoban ve mera yetersizliği nedeniyle 300 tane oğlağı fırtınada telef olan Ankara Keçisi Yetiştiricisine sormak lazım.
Ankara Keçisi, uluslar arası alanda Türkiye’de hayvancılığın sembolüdür. Yeryüzünde en bilinen hayvan ırklarından da biri.

Dolsa da yesek ile Ankara Keçisi Yetiştiricileri, Türkiye’de tüm keçi yetiştiricilere hamilik etmiş Türkiye’de 7 bölgede oğlak etinin tüketiminin artışı ve değerlenmesi noktasında önemli bir hizmete imza atmışlardır.

Dolsa da yesek 5 yaşında.

2018 yılının son günlerinde yine dolsa da yesek diyoruz.

Oğlak etine, dolsa da yesek kampanyası çerçevesinde Kahramankazan Et Pazarı’ndan ve Migros mağazalarından ulaşabilirsiniz.

Ortaasya’dan Anadolu’ya kültürümüzün ziyafet yemeği oğlak dolması için Göksu Lokantası’na sipariş verebilirsiniz.

Türkiye’de artık oğlak eti tüketimi diye bir gerçeklik var dolsa da yesek dışında da oğlak eti satan kasaplar, marketler, restoranlar mevcut. Ya da kasabınızdan, marketinizden ve restoranınızdan ısrarla oğlak eti isteyin.

O zaman afiyet olsun Türkiye’m.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Çok Okunanlar