Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Emanet ettiği koyunların başına gelmeyen kalmadı

KKD ÖZEL HABER/Hataylı yetiştiriciden “ne günlere kaldık” dedirten iddia: “Beraber büyüdüğüm teyzemin oğlu, emanet ettiğim koyunları satıp, ‘çalındı’ dedi.”

Hataylı yetiştirici M.D., özel işleri sebebiyle kendi koyunlarını ve abisinin koyunlarını, ücret karşılığında bakması için teyzesinin oğlu Y.Ş.’ye emanet etti. Bir haftalığına emanet ettiği koyunlara 2 gün bakan Y.Ş., 3’üncü gün M.D.’yi arayıp, “Benim işim çıktı, sen koyunların yanına gel” dedi.

SAYIMDA KOYUNLAR EKSİK ÇIKTI
Akşam saatlerinde koyunlarını kontrol eden M.D., 7 koyunun eksik olduğunu fark edip Y.Ş.’yi aradığında, kendisinden “çalınmıştır” cevabını aldı. Ancak işin peşini bırakmayan M.D., yaptığı araştırmalar sonucunda koyunların, Z.A adlı kişiye satıldığını öğrenip, ahıra bakmak istedi fakat engellendi. Z.A. tarafından “Ben Y.Ş.’den sadece bin TL’ye 1 tane koyun aldım” cevabını aldı. Konuyu jandarmaya taşıyan yetiştirici M.D.’nin iddialarını kabul etmeyen Y.Ş. ve Z.A., daha sonra koyunları M.D.’ye teslim etti.

“NE GÜNLERE KALDIK”
Yaşanan olayın ardından konu ile ilgili konuşan Hataylı yetiştirici M.D., “Beraber büyüdüğüm teyze oğlum da bunu bana yaptıysa, ne günlere kaldık? Buradan tüm yetiştiricilere sesleniyorum. Sürünüzün başında durun, kimseye güvenmeyin” dedi.

Güncel

“Et ve yem fiyat artışları eyvah dedirtiyor!”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Depremzedelere küçükbaş hayvan desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(23 Şubat 2023)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar