Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Eşeğinin borcunu ödeyemeyen çobana yardım eli

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Celal Dinler’in, 700 liraya anlaşarak 7 taksit şeklinde satın aldığı eşeği, kalan 5 taksiti ödeyemediği için elinden alınacağına ilişkin yapılan haberin ardından Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam ile çok sayıda hayırsever harekete geçti.

Dinler ailesinin yaşadığı kırsal Gürmeşe Mahallesi’ne giden Kaymakam Çam, eşeğin kalan taksitlerinin ödeneceğini belirtti. Çam, Celal Dinler’in 12 yaşındaki kızı Seher’in sakatlığından dolayı okula gidemediğini öğrenince tedavi edilmesi için de yetkililere talimatta bulundu.

Kızıltepe ilçesine bağlı kırsal Gürmeşe Mahallesi’nde yaşayan 8 çocuk babası Celal Dinler, geçimini çobanlık yaparak sağlıyor. Gündelik çobanlık yapan Dinler, kendisine yardımcı olması için bir eşek satın aldı. 700 TL karşılığında 7 taksit şeklinde satın aldığı eşeğe ‘Öksüz’ ismini verdi. 2 ay taksit ödedikten sonra Dinler, 3’üncü taksiti çalışamadığı için ödeyemedi. Taksiti ödeyemediği için eşeğinin elinden alınacağını duyuran Dinler için çok sayıda hayırsever ve Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, harekete geçti.

KAYMAKAM MÜJDELİ HABERİ VERMEK İÇİN AİLEYİ ZİYARET ETTİ

Çoban Celal’ın yaşadığı Gürmeşe Mahallesi’ne gelen Kaymakam Çam, eşeğinin kalan taksitinin ödeneceğini söyledi. Ziyarette Kaymakam Çam, Dinler’in 12 yaşındaki kızı Seher’in bacağındaki sakatlıktan dolayı okula gidemediğini öğrenince, yetkililere Seher’in tedavisi edilmesini için çalışmalar başlatılmasının talimatında bulundu. Dinler’in diğer çocuklarının da eğitime kazandırılması için gereken her şeyin yapılacağını söyleyen Kaymakam Çam, Dinler ailesinin evindeki eşyalarının da yenileneceğini bildirdi.

‘DEVLETİMİZİN BÜTÜN İMKANLARINI SEFERBER EDECEĞİZ’

Ziyarette konuşan Kaymakam Çam, Dinler ailesi için tüm imkanların seferber edileceğini belirterek, “Haberleri izledikten sonra Celal Dinler’in misafiri olduk. Öksüzünün elinden alınmaması için gerekli çalışmayı yaptık. Celal Dinler’in çocuklarına eğitim desteği vereceğiz. İnşallah Seher kızımızı hem tedavi noktasında hem eğitim noktasında ve diğer kardeşlerine eğitimde yardımda bulunacağız. Devletimizin bütün imkanlarını seferber edeceğiz. Aynı zamanda ailemizin yaşamış olduğu evde her türlü ihtiyaçlarını karşılayacağız. Bu ihtiyaçları karşılayabilmek ve devletin gücünü, şefkatini, sosyal devlet olgusunu vatandaşlarımıza ve bölgemize gösterebilmekti her zaman vatandaşlarımızın yanındayız. Her zaman vatandaşlarımızın yanındayız. Her zaman ihtiyaçlarının giderilebilmesi için onların daha çok kaliteli bir hayata tutunabilmesi için her zaman varız. Bundan sonraki süreçte de her zaman vatandaşlarımızın yanında olacağız” dedi.

Çoban Celal Dinler de Kaymakam Çam’a verdiği destekten dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, teşekkürlerini iletti. (Haberler)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Koyun otlatırken uçuruma düştü!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaklaşık 200 metrelik uçuruma düşen çoban, ekiplerin büyük çabaları sonucu 4 saatte kurtarıldı. Ekipler yaralıyı metrelerce sedyede taşıyarak hastaneye ulaştırılmasını sağladı.

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesi’nde saat 13.30 sıralarında koyunlarını otlatan M.A. isimli çoban bir anlık dikkatsizlik sonucu yaklaşık 200 metrelik uçuruma düştü. Osmanlı Deresi’ne doğru düşen çobanı gören vatandaşlar durumu ekiplere haber verdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye, AFAD, Jandarma, Alaşehir Belediyesi Zabıtası ve 112 ekibi gelirken, bölgenin çok dik ve sarp olması aynı zamanda da sağanak yağış nedeniyle zor anlar yaşadı.

Yaralıya ulaşmak için birçok yol deneyen ekipler iş makinesi ile dere yatağından açılan yol sayesinde yaklaşık 4 saat sonra yaralı çobana ulaştı. Bacaklarında kırıklar olan çoban sedyeyle metrelerce taşınarak ambulansa ulaştırıldı. Çevredeki vatandaşların da kurtarmak için adeta seferber olduğu M.A.’nın bilincinin açık olduğu ve bacaklarında kırıklar olduğu tespit edildi. M.A. Salihli Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Jandarma olaylı ilgili araştırma başlattı.

Okumaya Devam Et

Güncel

Tek gözlü keçi “mucize” olarak görülüyordu…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Köpeklerin keçi avı kameralara yansıdı…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar