Bizimle İletişime Geçin

İLANLAR

ESK, 29 personel işe alacak

ÖSYM aracılığı ile yayımlanmış olan KPSS 2021/1 tercih kılavuzuna göre Et ve Süt Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda personel alımı yapacağını bildirdi. Söz konusu yayımlanmış olan Tercih kılavuzuna göre Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden alım yapılacak olup başvuru şartları ve kadrosuna göre nitelik kodlarını sizlerle paylaşacağız.

KADRO DAĞILIMI:

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü 29 kişilik boş kadro ile alım yapacak olup,
Ön Lisans Mezunu: 4 Tekniker Alınacak.
Lisans Mezunu: 1 Avukat, 8 Memur, 10 Mühendis, 6 Veteriner alımı yapılacak.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI:

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda ” Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak” şartları aranacak.

NİTELİK KODLARINA GÖRE ÖZEL NİTELİKLER:

Tekniker:
3293 – Elektronik, Elektrik-Elektronik, Endüstriyel Elektronik, Elektronik Teknolojisi, Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik Teknikerliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.
3366 – Makine, İş Makineleri, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi, Bilgisayar Destekli Makine, Termik Santral Makineleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3117 – Et Endüstrisi, Kesim ve Et Endüstrisi, Kesim ve Et, Et ve Ürünleri Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Avukat: 4419- Hukuk lisans programından mezun olmak.

Memur: 4429 – Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri veya Çalışma Ekonomisi lisans programından mezun olmak.

Mühendis:

4669 – İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmak.

4611 – Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

4531 – Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

4799 – Gıda Mühendisliği veya Gıda İşleme Mühendisliği lisans programından mezun olmak

4639 – Makine Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği, Makine ve Üretim Mühendisliği, Makine ve Malzeme Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

Veteriner: 4607 – Veteriner lisans programından mezun olmak.

TERCİHLER NE ZAMAN?

KPSS 25021/1 ile Et ve Süt Kurumuna memur alımı tercihleri 1 Temmuz 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 8 Temmuz 2021 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar tercihlerini sadede ÖSYM üzerinden yapacak.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLANLAR

6 bin 400 adet reforme kuzu ve koyun ihaleyle satılacak

Altınova Tarım İşletmesi Müdürlüğü 6 bin 400 adet reforme kuzu ve koyun ihaleyle satacak.
Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Altınova Tarım İşletmesi Müdürlüğü Anadolu Merinos Irkı 5.000 Baş Reforme Erkek Kuzu, 400 Baş Reforme Dişi Kuzu ve 1.000 baş Reforme Koyun partiler halinde Açık Arttırma Usulü ile satılacak. (Pusulahaber)

Okumaya Devam Et

İLANLAR

TİGEM 9 bin 750 Adet Küçükbaş Satacak!

Basın İlan Kurumu www.ilan.gov.tr’de ki ilanına göre, TİGEM Gözlü Tarım İşletmesi Müdürlüğü yetiştirmesi 8.000 Baş Akkaraman Irkı Reforme Erkek Kuzu 550 baş Acıpayam Irkı Reforme Erkek Kuzu, 250 Baş Bafra Irkı Reforme Erkek Kuzu ve 950 Beş Bafra Melezi Erkek Kuzu olmak üzere ilanda cinsi, ırkı, tahmini ağırlıkları, muhammen bedeli ve geçici teminatı yazılı Toplam 9.750 baş reforme Erkek Kuzular canlı ağırlık üzerinden partiler halinde açık artırma sureti satışı yapılacak.
İhaleye iştirak eden olmadığı veya verilen fiyatlar uygun görülmediği takdirde ihale tekrar yapılacaktır.
İhaleye katılmak isteyen isteklilerde aranan şartlar ve diğer bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Okumaya Devam Et

İLANLAR

250 baş reforme morkaraman koyun açık artırma ile satılacak

TİGEM Kazım Karabekir Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nce 160 baş koyun, 60 baş erkek toklu ve 30 baş da koç olmak üzere toplam 250 baş reforme morkaraman koyun, 3 parti halinde açık artırma usulü ile satılacak.
Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr’de yer alan ilana göre ihale ile ilgili şartname Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Karanfil Sokak No:62 Bakanlıklar/ANKARA), Tigem intermet sitesinde (www.tigem.gov.tr) adresinde ve İşletmede görülebilir. (Hürriyet)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar