Bizimle İletişime Geçin

Güncel

ESK, ithalata mı gidiyor?

Et fiyatlarına yapılan zamlar vatandaşın cebini yakarken 4 haftalık yükseliş trendine de devam ediyor. Türkiye’de genel ortalama kesin fiyatları 135 TL olarak görülürken karkas fiyatlarının yükselmesi tartışmalara neden oluyor.

Ucuz fiyata et almak isteyen kişiler Et ve Süt Kurumu’na akın ederken kurum önünde oluşan uzun kuyruklar da dikkat çekiyor. Piyasada pahalı ürünler arasında yer alan et fiyatları merak konusu oldu. Vatandaşlar güncel et fiyatlarını araştırmaya devam ediyor. İşte güncel kıyma, kuşbaşı, koyun fiyat listesi…

ET VE SÜT KURUMU ZAM YAPMADI
Et almak isteyen vatandaşların ilk tercih Et ve Süt Kurumu olurken uzun süredir zam yapılmaması da dikkat çekiyor. Karkas kesim fiyatları her geçen gün artış gösterirken Et ve Süt Kurumu’nun zam yapmaması da mağaza önünde uzun kuyruklara neden oluyor.

TEDARİK YOKSA ET DE YOK
Türkiye’de yeterli kesimlik hayvanın bulunmaması et sıkıntısını ortaya çıkarırken ESK besiciden hayvan tedarik edemediği için tezgahlarda boş kalıyor. Et ve Süt Kurumu hayvan kesimi olmaması nedeniyle mağazalarda et sıkıntısı yaşamaya devam ediyor. Yeterli ürün bulunmaması nedeniyle de mağaza önünde uzun kuyruklar oluşuyor. Beklediği süreye değmeyen vatandaşlar ise eli boş evlerine dönüyor.

ET SORUNUNA İTHAL ÇÖZÜM
Et ve Süt Kurumu yerli besicilerden hayvan tedarik edilememesi nedeniyle yurt dışına yöneldiklerini aktardı. Bu kapsamda mağazalarda oluşan et sorunu mu bir kısmının çözülmesi amaçlanıyor. İthalat için Brezilya ve Avrupa’yı gözüne kestiren kurum kasaplık hayvanların ise Edirne’de kesileceğini aktardı. Kesilen etler ise Türkiye’nin dört bir yanına dağıtılacak.

BOSNA HERSEK’TEN 13 TONLUK İTHALAT
Kasaplık hayvan ithalatı ile birlikte Bosna Hersek ve Sırbistan’ın ismi de sık sık gündeme gelir oldu. Karkas et ithalatı ile gündemde yer alan ülkeler ekonomik işbirliği açısından yardım yapmaya devam ediyor. Bosna Hersek ve Sırbistan’da 13.000 ton ithalat kotası bulunan Türkiye u hakkını iki ülkeden karkas eti İthalat etmek için kullanıyor. (Karar)

Güncel

“Et ve yem fiyat artışları eyvah dedirtiyor!”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Depremzedelere küçükbaş hayvan desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(23 Şubat 2023)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar