Eskişehir Çoban Festivali Sona Erdi

Eskişehir’in Tepebaşı Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen ve Türkiye’nin farklı illerinden gelen çobanların buluştuğu Geleneksel 4. Küçükbaş Çoban Festivali sona erdi.
Festival alanına Eskişehirliler adeta akın ederken, koyun ve keçi güzellik yarışmasında heyecanlı anlar yaşandı.
Tepebaşı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından 5-6 Ekim 2019 tarihleri arasında, 55 üreticinin 712 adet küçükbaş hayvanı ile yapılan Geleneksel 4. Küçükbaş Çoban Festivali sona erdi.
‘KÜÇÜKBAŞIN BAŞKENTİ OLACAĞIZ’
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, festivalde yaptığı konuşmada, “Ülkemizde et çok pahalı. Türkiye’nin et sorunu küçükbaş ile çözülebilir. Eskişehir artık küçükbaşın başkenti olacak. Festivalimiz her sene daha da büyüyecek ve böylelikle herkes Eskişehir’de küçükbaş ile ilgili söylenenleri dikkate alacak” dedi.
‘ÇOBAN OLMASA ET DE OLMAZ’
Geleneksel 4. Küçükbaş Çoban Festivali baş çobanı Emre Tınaz da, çobanlar adına yaptığı konuşmada, “Bu ülkenin bel kemiği çobanlardır. Ben de küçükbaş üreticisi ve çobanım. Çoban olmaz ise et de olmaz, süt de olmaz. Bugün buraya gelerek festivalimize renk katan tüm çoban ve üretici arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Başkanımız Ahmet Ataç’a da bizden esirgemediği destekleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. (Aydınlık)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir