Bizimle İletişime Geçin

Güncel

“Et almıyorum, kuzu kestiriyorum” tartışması devam ediyor

Cumhur İttifakı üyesi Mustafa Destici ‘100 TL’lik et almıyorum, kuzu kestiriyorum’ sözlerine ‘Tasarrufu bu zor şartlarda yapmaya zaten mecburuz’ şeklinde ‘açıklık’ getirdi.

Destici, ‘100 TL’lik et almıyorum, kuzu kestiriyorum’ sözlerine ‘Bizi anlayamazlar’ diyerek ‘açıklık’ getirmiş oldu.

Cumhur İttifakı Milletvekili ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, tasarruf için ‘kasaptan et almıyorum, kuzu kestiriyorum’ açıklamasına tepki gösterenlere ilişkin “Hayatlarında bir ellerine çapa alıp tarla çapaladıklarını zannetmiyorum” dedi.

Sözlerini savunmaya devam eden Destici, “Toprağı saksıda, kuzuyu dizide sevilecek bir hayvan olarak görmüş olanlar bizi anlayamazlar. Tükettiğimiz pek çok şeyi de kendimiz üretiyoruz, hem tasarruf ediyoruz bunda hem de sağlıklı besleniyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber Global’a konuşan Destici şu ifadeleri kullandı:

“Bunlar algı operasyonu. Bütün Türkiye’yi gezdim. Canlı küçükbaş ya da büyükbaş hayvanın kilosu ne kadardır diye sorsam siz bilemezsiniz ama ben bilirim. Canlı olarak 25 liraya kestirirsiniz, 50 liraya mal etmiş olursunuz ama kasaptan 100 liraya alırsınız. Ben kendi tükettiğim peyniri yazdan alıyorum, pekmezimi kendim yapıyorum. Bu imkanı herkes bulamayabilir, kendi hayatımı anlatıyorum.

‘Sanki fakirin derdini paylaşıyorlar’
Tasarruf yapmaya çalışıyorum. Tasarrufu bu zor şartlarda yapmaya zaten mecburuz, insan olarak da hayatın her alanında tasarruf etmek zorundayız” diyen Destici kendisini eleştirenlere yönelik “Sanki fakirin derdini paylaşıyorlar. Bunlar maskeli, cilalanmış Türkler. Bunlar algı operasyonu yapıyorlar.” (SOL)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Kürklü kuzu derisi siparişlerinde artış!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

“Borçlar yüzünden koyunlarımı zararına sattım”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

“Temmuzda kuzu etinin kilosu…”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar