Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Et fiyatları artıyor mu?

Kurban Bayramı sonrası et fiyatlarında düşme beklenirken, kesimhanelerin açıkladığı rakamlar fazla bir değişimin olmadığını gösterdi.

Malatya’da Kurban Bayramı sonrası besiciler ellerinde kalan veya Kurban Bayramı’na gün farkı ile yetişmeyen hayvanları için kesimhane yolunu tuttu. Bayramda evlere et bolca girdi, Bayram sonrası tezgahlara etin ucuz gireceği düşünülürken, Kesimhanelerde et fiyatlarının aynı olması bu beklentiyi boşa çıkardı. Karkas et fiyatları Bayram öncesi, Tosun yerli 37, İthal 35 TL, Düve 35 TL, İnek 30, Koyun 35 TL ve Kuzu 46 TL olarak kesiliyordu.

Karkas Et Fiyatları kesimhanelerde 10 Ağustos itibari ile belirlendi. Şuan ki fiyatlara bakıldığında Yerli Tosun 36 TL’ye düştü, İthal Tosun 35 TL’de sabit kaldı. Düve 33,50 TL ‘ye düşerken, İnek kesim fiyatları 2 TL artış ile 32 TL’ye yükseldi. Koyun 35 TL’de sabit kalırken, Kuzu’da 2 TL lik düşün olduğu ve 46 TL’den Karkas et fiyatının belirlendiği görüldü.

ÜRETİCİ DE VATANDAŞ DA ŞİKAYETÇİ

Karkas Et fiyatlarda bir düşüşün olmaması et fiyatlarının ilerleyen günlerde artacağına işaret ediyor. Vatandaş pahalıya et almaktan şikayet ederken, hayvan yetiştiricileri de maliyetin yüksek olduğundan şikayetçi. Saman ve takviye besi yemi fiyatlarının oldukça yüksek olduğunu ve hayvandan kar edilen tutarın olası bir hastalık vurması durumunda kalmadığını belirten Besiciler, bir an önce bu duruma bir el atılmasını istiyor. Et fiyatlarının yüksek olmasında kendilerinin bir etkisinin olmadığını, Kasap reyon fiyatlarını düzeltilmesi ve yem fiyatlarındaki uçuk atışa el atılmasıyla fiyatların düzeleceğini vurgulayan Besiciler, vatandaşın bu isyanında haklı olduğunu söyledi. Vatandaş ise evine ucuz et götürmek istiyor. (Malatyasonsoz)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Koyun otlatırken uçuruma düştü!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaklaşık 200 metrelik uçuruma düşen çoban, ekiplerin büyük çabaları sonucu 4 saatte kurtarıldı. Ekipler yaralıyı metrelerce sedyede taşıyarak hastaneye ulaştırılmasını sağladı.

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Kavaklıdere Mahallesi’nde saat 13.30 sıralarında koyunlarını otlatan M.A. isimli çoban bir anlık dikkatsizlik sonucu yaklaşık 200 metrelik uçuruma düştü. Osmanlı Deresi’ne doğru düşen çobanı gören vatandaşlar durumu ekiplere haber verdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye, AFAD, Jandarma, Alaşehir Belediyesi Zabıtası ve 112 ekibi gelirken, bölgenin çok dik ve sarp olması aynı zamanda da sağanak yağış nedeniyle zor anlar yaşadı.

Yaralıya ulaşmak için birçok yol deneyen ekipler iş makinesi ile dere yatağından açılan yol sayesinde yaklaşık 4 saat sonra yaralı çobana ulaştı. Bacaklarında kırıklar olan çoban sedyeyle metrelerce taşınarak ambulansa ulaştırıldı. Çevredeki vatandaşların da kurtarmak için adeta seferber olduğu M.A.’nın bilincinin açık olduğu ve bacaklarında kırıklar olduğu tespit edildi. M.A. Salihli Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Jandarma olaylı ilgili araştırma başlattı.

Okumaya Devam Et

Güncel

Tek gözlü keçi “mucize” olarak görülüyordu…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Köpeklerin keçi avı kameralara yansıdı…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar