Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Et ve Süt Kurumu’nda yeni dönem!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Et ve Süt Kurumu tarafından başlatılan yeni faaliyetin detaylarını açıkladı. Başlatılan programın beş yıl süreceğini söyleyen Bakan Kirişci “Asgariden kendi üretim planlamasını üreticimiz yapabilecek. Fiyat garantisi bu şekilde sağlanmış olacak.” ifadelerini kullandı.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Et ve Süt Kurumu tarafından hayata geçirilecek sözleşmeli besi üretim faaliyetlerinin büyük önem taşıdığını belirtti.

1 EKİM İTİBARIYLA BAŞLIYOR
Çeşitli programları dolayısıyla Ağrı’ya gelen Bakan Kirişci, İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde düzenlenen “Tarım Sektörü Temsilcileri Toplantısı”na katıldı.

Kirişci, burada yaptığı konuşmada, Çiftçi Kayıt Sistemlerinde yapılacak yeniliklerin vatandaşlara önemli katkı sunacağı kanaatinde olduklarını söyledi.

Bakanlık bünyesinde 65 başlık ve 136 alt başlıktan oluşan desteklemeleri sadeleştirmeye başladıklarını ifade eden Kirişci, “Bu çerçevede de özellikle üreticilerimizi yormadan, üreticilerimizi kendi bulundukları mekandan il ve ilçe müdürlüklerine getirmeden inşallah 1 Ekim itibarıyla bütün Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) ile ilgili işlemlerimizi e-devlet üzerinden yapıyor olacağız. Bu sizi zahmetten kurtarma adına önemli bir gelişme olur inşallah.” dedi.

ET VE SÜT KURUMLARINDA YENİ DÖNEM
Üretici ile alıcıyı bir araya getirme adına atılan adımların ayrı bir katma değer olacağına işaret eden Kirişci, şöyle konuştu:

“Üretimle ilgili mevzuatı ekim ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldığında meclisimize sunabilecek duruma geldik. Bununla da yetinmedik, yürürlüğe girmesi için beklemeden 6 Eylül 2022 tarihinde Cumhurbaşkanlığı kararıyla karar yayımlandı. Ağrı, malum hayvancılıkla ün yapmış bir şehrimiz ve Ağrı’dan bir kez daha ifade etmek isterim. Et ve Süt Kurumu sözleşmeli besi üretimi faaliyetlerinde bulunacak. Üreticilerimizle sözleşme imzalayacak. Hem pazar hem alım fiyatı noktasında bu sözleşmeli besicilik üreticimize garanti imkanı sunacak. Beş yıl süreyle de asgariden kendi üretim planlamasını üreticimiz yapabilecek. Fiyat garantisi bu şekilde sağlanmış olacak.” (Ahaber)

Güncel

Mersin Birlik, proje teknik elemanı alacak

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Destekleme başvuru süreleri UZATILDI!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Bir batında doğan 7 kuzu ve anneleri telef oldu

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar