Bizimle İletişime Geçin

Güncel

“Evine 15 KG Et Giren Var Mı?”

Tarım Bakanı Pakdemirli’nin geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamaya, ünlü oyuncu Cansu Dere’den tepki dolu bir paylaşım geldi.

Bakanın “Et fiyatları pahalı değil” demesinin ardından, geçtiğimiz yıllarda “her vatandaşın evine 15 KG et giriyor” ifadesi akıllara geldi.

Tarım ve Orman Bakanı olarak görevini sürdüren Bekir Pakdemirli; zaman zaman yaptığı açıklamalarda Türkiye’de satılan etlerin pek pahalı olmadığını, hatta Avrupa fiyatlarının daha altında olduğunu ifade etti. Sözlerine yurt dışından ithal edince de aynı fiyatta olacak diyerek devam eden Bakan, üreticiden vazgeçemeyeceklerini ve fiyatları düşürmenin üreticiye zarar vereceğini söyledi.

“Her vatandaşın evine 15 KG Et Giriyor!”
Geçtiğimiz yıllarda yine et konusunda bir takım açıklamalarda bulunan Bakan Pakdemirli, Vayis Ateş’in sorduğu sorulara da çok çarpıcı yanıtlar vermişti. Kırmızı et tüketimi ile alakalı, vatandaşların 2002 yılında aylık 6 kilo et tüketirken; 2018 yılında aylık 15 kilo et tüketebildiğini ve Türkiye’nin refah seviyesinin yükseldiğini ifade etmişti. Bakanın ard arda yaptığı bu açıklamalar, sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü. Ünlülerin de tepkisini dile getirmesi, tepkilerin çığ gibi büyümesine neden oldu.

“Evine 15 KG Et Giren Var Mı?”
Konuyla ilgili sosyal medya hesabında “Evine 15 KG et giren var mı?, Tarım Bakanına göre öyleymiş.” diyen Cansu Dere ise, birçok kişi tarafından desteklendi. Cansu Dere’ye gelen yorumlarda birçok kullanıcı et fiyatlarının daha ucuz olduğunu savunurken, birçok kullanıcı ise Dere’ye hak verdi. (Nutuk.com)

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Tarım-ÜFE’nin yüzde 20.20 arttığı açıklandı…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Amcası, köpeğini tüfekle vuran çobanın isyan etti

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Sele kapılan 64 koyun telef oldu

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar