Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Evlilik hayali kuran çobana tuzak! Uyku ilacı verip…

Adana’nın Kozan ilçesinde yaşayan F.Ç. isimli çoban, evlilik hayali kurarken hayatının şokunu yaşadı. F.Ç., Gaziantep’teki akrabalarının bulduğu kadın ve onunla birlikte çalışan çete tarafından dolandırıldı. F.Ç.’yi uyku ilacı ile uyuttuktan sonra başlık parasını ve ziynet eşyalarını alarak kaçan gelin ve çete jandarma ekiplerince çok geçmeden yakalandı. Mağdur adam “Benim gibi mağdur ettikleri gibi vardır başkaları da. Ben son olmayacağına inanıyorum. Kimseye inanıp kanmasınlar. Bu tür masum, mazlum insanlar inanmasınlar” diye konuştu.

Evlenme hayali kuran erkekleri tuzaklarına düşürerek binlerce lira dolandıran evlilik çetesinin maskesi Adana’nın Kozan ilçesinde düştü. Çetenin son kurbanı Kozanlı çoban oldu.

Özellikle Suriye uyruklu kadınları kullanarak, evlenmek isteyen erkekleri tuzaklarına düşüren çete, Kozan’da çobanlık yapan F.Ç.’yi de kandırmalarının ardından jandarma ve polisin çalışması ile yakalandı.

Çete son olarak Kozan’a bağlı Bağtepe Mahallesi’nden F.Ç. isimli çobanı tuzaklarına düşürdü. Sözde gelin ve çete üyeleri kaçmak üzereyken kıskıvrak yakalanırken, mağdur çoban İhlas Haber Ajansı muhabirine konuştu.

EVLİLİK HAYALİ KURUYORDU

Kozan’a bağlı Bağtepe Mahallesi’nde çobanlık yaparak yaşayan F.Ç. isimli kişi evlilik hayali kuruyordu. İddialara göre, Gaziantep’teki akrabaları ile irtibata geçti. Akrabaları evleneceği kadını ararken çetenin tuzağına düştüler. F.Ç.’den pazarlık yoluyla 12 bin lira başlık parası ve ziynet eşyası istendi. Parayı teslim eden F.Ç. sözde gelin V.H.’yi yanına alarak Bağtepe Mahallesi’ne döndü.

SÜREKLİ UYUTTU

Sözde gelin V.H. planın bir parçası olan uyutma işlemini F.Ç. üzerinde sürekli gerçekleştirdi. Verdiği uyku hapları ile F.Ç.’yi sürekli uyutan Suriyeli sözde gelin birkaç gün sonra çete üyelerine mesaj gönderdi. Adres bilgisini alan çete üyelerinden 2’si kadın 5 kişi Bağtepe’ye geldi.

BANYO PENCERESİNDEN KAÇTI

V.H., dolandırıcılık şebeke üyeleri ile birlikte kaçmak için F.Ç.’nin uyuduğu esnada cep telefonu, para ve diğer değerli eşyaları da yanına alarak evin banyo penceresinden kaçtı. O esnada uyanan F.Ç. durumu ailesine ve jandarma ekiplerine haber verdi. Jandarma tarafından takibe alınan araç Kozan girişinde polis ve jandarma tarafından durduruldu. V.H. kaçarken çaldığı cep telefonunu yola attı. Yapılan aramalar sonunda F.Ç.’ye ait cep telefonu bulundu.

6 ÇOCUĞU VAR

Evlilik çetesi ile birlikte birçok kişiyi dolandıran V.H.’nin 6 tane çocuğu olduğu öğrenildi. En büyüğü 15 yaşında olan 6 çocuk annesinin bugüne kadar çete ile birlikte yaptığı sahte evliliklerden büyük miktarda para kazandığı iddia ediliyor.

Suriye’de yaşanan iç savaştan dolayı Türkiye’ye sığınan Suriyeli kadınları kullanarak, evlilik hayali kuran erkeklere para karşılığı satan dolandırıcılık şebekesinin bugüne kadar çok sayıda kişiyi dolandırdığı iddia ediliyor. Özellikle güzel kadınları bu işte kullanan çetenin bugüne kadar bu işten binlerce lira para elde ettiği kaydediliyor.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Cumartesi günü akşam saatlerinde yakalanan sözde gelin V.H. ile birlikte; C.K., H.Ç., A.Ç. ve F.A. Kozan İlçe Jandarma Karakolu’na getirildi. İşlemleri tamamlanan sözde gelin ve çete üyeleri dolandırıcılık suçu ile sevk edildikleri cumhuriyet savcılığındaki sorgunun ardından adli kontrol şartı ile serbest kaldılar. (Sabah)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Artvin’de yayla göçü başladı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Koyunların peşinde antrenman…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Virajı alamadı, koyunlar telef oldu

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.