Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Gaziantepli yetiştiriciler ayaklandı!

Gaziantep’te artan maliyetler, canlı hayvan ihracatının bir türlü açılmaması üzerine üreticiler isyan etti. D400 karayolunu (İpekyolu) ulaşıma kapatan üreticiler, et fiyatlarına yapılan indirimi de protesto etti.

Gaziantep’te küçükbaş hayvan üreticiler, artan maliyetleri ve canlı hayvan ihracatının açılmamasını protesto etmek için İpekyolu’nu (D400 Karayolu) trafiğe kapattı. Dakikalarca süren eylemde seslerini duyurmak isteyen eylemciler, ikna çabaları sonucu yolu trafiğe açtılar.

“SORUNLARIMIZI ANLATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Olay yerine gelen yol kapatmanın çözüm olmadığını kaydederek üreticilere seslenen Gaziantep Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman, “Canlı hayvan ihracatının bir an önce açılması gerekiyor. Biz bunu her ortamda yetkililere anlatıyoruz. Siz de aynı şekilde ulaşabildiğiniz tüm siyasilere ve yetkililere bunu anlatın biz de anlatmaya devam edeceğiz. 7 bin TL’ye arpa, 4 liraya mercimek samanı alıp 82 liraya karkası alarak bu meslek ayakta kalmaz. Üreticilerimiz yeter ki gelsin birisi hayvanımı alsın da zararına vereyim diyor” ifadelerini kullandı.

Türkman’ın açıklamalarının ardından yol trafiğe açılırken, üreticiler de sorunların yol kenarında anlattılar.

”ET VE SÜT KURUMU, TÜM HAYVANLARI ALMAYA HAZIR”

Gaziantep Valisi Davut Gül, ”Et ve Süt kurumunun kendi mağazalarında kuzu eti fiyatını yüzde 25 civarında indirmesi satışla ilgili bir durum olup tüketicileri desteklemeye yönelik bir uygulamadır. Alış fiyatında indirime gitmediği gibi 88 TL olan alım fiyatını 90 TL’ye çıkartarak üreticileri desteklemiştir. Et ve Süt Kurumu,üreticinin elindeki bütün hayvanları almaya hazır olup, büyük emeklerle ekonomimize katkı sunan üreticilerimizin mağdur olmaması için her türlü tedbiri almaktadır. Hemşehrilerimizden ricamız provokasyon yapmak isteyen kişileri güvenlik kuvvetlerine bildirsinler” ifadelerini kullandı.

“KİMSEDEN KORKUM YOK”

Küçükbaş hayvancılıkta uygulanan yanlış politikaları protesto etmek için Gaziantep-Şanlıurfa karayolunu bir süreliğine trafiğe kapatan üreticilerin ifadesi alınmak için teker teker savcılığa çağrıldığı ortaya çıktı. Gaziantep Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman, bir video çekerek yaşananlara tepki gösterdi.

Küçükbaş hayvancılıkta uygulanan yanlış politikaları protesto etmek için Gaziantep-Şanlıurfa karayolunu bir süreliğine trafiğe kapatan üreticilerin ifadesi alınmak için teker teker savcılığa çağrıldığı ortaya çıktı.

Gaziantep Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman, üreticinin sesini duyurmak için yaptığı eylemin birileri tarafından farklı yerlere çekilmeye çalıştığını belirterek, “İnsanlar hayvanlarına yem alamıyor, her gün iflas ediyorlar. Bunu görmeyenler, ‘bu işi kim organize etmiş, niye bu boyuta gelmiş’ diyorlar. Şimdi tek tek ifadeye çağırıyorlar. Beni de çağırmışlar. Çok şükür kimseden korkumuz yok” dedi.

Sosyal medya hesabından paylaştığı video kısa sürede binlerce paylaşım ve etkileşim alırken, Gaziantep-Şanlıurfa karayolunu bir süreliğine kapatan üreticilerin hepsinin de ifadesi alınmak için savcılığa çağrıldığını belirterek, “Bu üreticilerimiz Ankara’da oturduğu yerde sorunları görmeyenlerden daha çok ülkesini, bayrağını seviyor” diyerek tepki gösterdi. (Odatv/Pusula)

Güncel

“Et ve yem fiyat artışları eyvah dedirtiyor!”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Depremzedelere küçükbaş hayvan desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(23 Şubat 2023)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar