Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Gaziantep’te hayvanlar güneş enerjisiyle sulanıyor

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde, meraya açılan kuyudan, güneş enerjisi sistemiyle çekilen su ile hayvanlarının su ihtiyacı karşılanıyor.

İlçeye 18 kilometre uzaklıktaki yaklaşık 10 bin küçükbaş hayvanın bulunduğu Yeşilyurt Mahallesi kırsalındaki meraya Gaziantep Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla su kuyusu açıldı. Çıkan suyun 20 tonluk depoya verilmesinde ise güneş enerjisi kullanılmaya başlandı.

Yeşilyurt Mahallesi Muhtarı İsmail Erkmen, “Bu projeyle hayvancılarımızın yaz, kış su ihtiyaçları karşılanmış oldu. Mahallemizde 10 binin üzerine küçükbaş hayvan bulunmaktadır. Tamamen güneş enerjisiyle çalışan kuyumuzdan çıkan su 20 tonluk depomuza gidiyor. Buradan da hayvanlarımızın içme suyu ihtiyacını karşılıyor. Hayvancılarımız bu projeden önce, eşeklerle getirdikleri suyu beton ile yapılan oluklara boşaltıp hayvanlarının su ihtiyaçlarını karşılıyordu. Bu projeyle birlikte hayvancılarımızın ve çobanlarımızın çilesi sona ererken mutlu olmuşlardır” dedi. (Milliyet)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Artvin’de yayla göçü başladı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Koyunların peşinde antrenman…

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Virajı alamadı, koyunlar telef oldu

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.