Bizimle İletişime Geçin

Destekler

Genç Çiftçilere Ziyaret

Osmaniye Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam, Genç Çiftçi Projesi kapsamında hibe desteği alan üreticileri ziyaretlerde bulundu.

Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla uygulamaya konulan “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında gerçekleştirilen projeler yerinde görüldü. Bu kapsamda, proje kapsamında sağlanan canlı hayvan ve tarım alet ekipmanlarının kontrolü ve mülkiyetlerinin denetimi faaliyeti gerçekleştirilmekte olduğu kaydedildi. 2016 yılında küçükbaş koyun desteği alan Merkez İlçe Kırmacılı Köyünde yaşayan genç çiftçi Muazzez Bülbül, ziyaret edilerek hibe olarak verilen küçükbaş hayvanların kontrolü; İl Müdürü İbrahim Sağlam ve proje ekibi ile birlikte yapıldı.

Ayrıca 2017 yılında küçükbaş koyun desteği alan Merkez İlçe Dereli Köyünde yaşayan Arzu Atacan, 2017 yılında kanatlı tavuk projesi için hibe desteği alan Merkez ilçe Issızca Köyünde yaşayan Mahir Şahin ve 2018 yılında büyükbaş sığır desteği alan Merkez ilçe Kırmacılı köyünde yaşayan Kadriye Bülbül isimli genç çiftçiler de ziyaret edildi.  Denetim sırasında İl Müdürü İbrahim Sağlam, Genç Çiftçi Projelerinin ülke tarımına katkıda bulunduğunu belirterek ayrıca ildeki hayvancılığın sürdürülebilirliği için bu tür projelerin başarısının örnek teşkil edeceğini vurguladı. Sağlam, proje sahibi genç çiftçilere yerelde il tarımına genel anlamda ise ülke tarımına katkı sağladıkları için teşekkürlerini iletti.

 

 

Kaynak: DHA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Destekler

Yangınzedelere küçükbaş desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Destekler

Bakanlıktan dezavantajlı hayvan üreticilerine destek

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Destekler

Sürü büyütme ve çoban istihdamı desteği arttı

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar