Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Genç girişimci hibeyle koyun çiftliği kurdu

Nevşehir’in Kozaklı ilçesine bağlı Kanlıca köyünden Rukiye Yılmaz T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Uzman Eller Projesinden 100.000 TL hibe alarak 38 adet koyun ve 2 adet koç ile kendi işletmesini kurdu.

Örnek üreticiler aldıkları hibelerle ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Nevşehir’in Kozaklı ilçesine bağlı Kanlıca köyünden Rukiye Yılmaz T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Uzman Eller Projesinden 100.000 TL hibe alarak 38 adet koyun ve 2 adet koç ile kendi işletmesini kurdu. Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı ile alınan hibe ile kurulan küçükbaş hayvan tesisi, küçük aile işletmeciliğinin örneklerinden birisi.

Genç işletmeci Rukiye Yılmaz yaptığı açıklamasında; “Avanos MYO Ziraat bölümünden mezun oldum. Devletimizin Ziraat bölümü öğrencilerine sağladığı hibe destek uzman eller projesine katıldım. Projeyle 40 koyun aldım. Daha önceden zaten koyunumuz vardı, ailemde bu işle uğraşıyordu. Bu işi geliştirmeyi planlıyoruz. Ben bu vesile ile başta Bakanlığımıza, Valimize, İl Müdürlüğümüze, Kırsal Kalkınmadaki bana yardımcı olan abilerime şahsım ve ailem adına çok teşekkür ederim” dedi. (fibhaber.com)

Güncel

“Et ve yem fiyat artışları eyvah dedirtiyor!”

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Depremzedelere küçükbaş hayvan desteği

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

UKON, haftalık et fiyatlarını açıkladı(23 Şubat 2023)

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar