“HARRAN BAKIŞI” Birincilik için yarışıyor

Anadolu Ajansı (AA), 2019’a damga vuran olaylara ait fotoğraflarını oylamaya sundu. Oylama sonucunda, AA foto muhabirleri ve muhabirlerinin Türkiye ve dünya gündemini etkileyen en önemli fotoğrafları arasından üç kategoride ‘yılın fotoğrafları’ seçilecek.

AA’nın ilk kez 2012’de düzenlediği ‘yılın fotoğrafları’ oylamasında, bu yıl da Türkiye’nin yanı sıra Antarktika, Suriye, Filistin, Yeni Zelanda, Endonezya, Fransa ve Fildişi Sahili gibi dünyanın farklı coğrafyalarından ‘haber’, ‘yaşam’ ve ‘spor’ kategorilerinde yayımlanan 750 binin üzerindeki kare arasından belirlenen 50 seçkin fotoğraf, dünyada Türkçe ve İngilizce altyazıyla oylamaya açıldı.

Geçen yıl 223 bin kişinin katıldığı ‘yılın fotoğrafları’ oylaması, aa.com.tr/yilinfotograflari ve aa.com.tr/photooftheyear internet adreslerinden 31 Aralık’a kadar devam edecek.

HARRAN BAKIŞI

ORASI Şanlıurfa’ya 44 kilometre uzaklıktaki Harran… Anadolu Ajansı fotomuhabiri Halil Fidan, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan ilçenin yöre halkının kerpiç evlerdeki günlük hayatlarını “Harran’da yaşam” fotoğrafıyla dünyaya gösterdi.

Fidan’ın fotoğrafı yarışmanın favorileri arasında gösteriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir