Bizimle İletişime Geçin

Güncel

Hayvanlar havadan görüntülendi…

Erzurum meralarında beslenen büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar dron ile havadan görüntülendi. Havadan görüntülenen meralar eşsiz görüntüler ortaya çıkarttı.

Erzurum’da büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıkta yaşanan artış devam ediyor. Kent genelinde büyükbaş hayvan sayısı 900 bini geçerken küçükbaş hayvan sayısı ise 1 milyonun üzerinde bulunuyor. Doğal beslenme kaynağı olarak da hayvanların vazgeçilmez alanı olan meralar ise Erzurum’da oldukça zengin durumda bulunuyor. Büyük ölçüde doğal ortamda beslenen hayvanlardan ise et, süt, peynir gibi ürünlerde en doğal şekilde elde ediliyor.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Erzurum’da tanıtımı yapılan sözleşmeli besicilik ile de ilerleyen süreçte büyükbaş ve küçükbaş hayvan sayısının önemli ölçüde artması hedefleniyor. Hayvancılıkta Erzurum’un Türkiye’de bir numara olduğunu söyleyen Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum’un mera açısından oldukça zengin olduğunu da ifade ederken, büyükbaş ve küçükbaş hayvan sayısının ilerleyen süreçte ciddi oranda artacağını vurguladı. Öte yandan Murat Kaya’nın dron yardımı ile havadan görüntülediği Erzurum meraları eşsiz görüntüler ortaya çıkartırken Türkiye’nin yüzde 11 oranında mera alanı ise Erzurum’da bulunuyor. (İHA)

Güncel

67 yaşındaki çoban intihar etti

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Meralarda 2023 yılı otlatma bedelleri belli oldu!

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et

Güncel

Keçileri yanan çiftçiye destek gecikmedi

(daha&helliip;)

Okumaya Devam Et
Advertisement

Çok Okunanlar